Prace w mieście utrudniają życie mieszkańcom. Zobacz komentarz prezydenta Tychów

Podczas prowadzonych prac drogowych w mieście, związanych z wprowadzaniem systemu ITS zarządzający pracami najwyraźniej zapomnieli o mieszkańcach.

Imggcsi0691 CA6 C6 C048 F497929807 CD73 F96 C7 B0563 E6 Ampid7maxwidth1858maxheight977

W środę 11 sierpnia zostało zamknięte skrzyżowanie ulic Edukacji i Grota Roweckiego, dodatkowo zamknięte zostały drogi dojazdowe do pobliskich bloków. Przez co mieszkańcy nie mogą wjechać pod dom, ani spod niego wyjechać. To samo dotyczy się służb komunalnych, które z powodu zamknięcia dróg nie mogą odebrać nieczystości. Jeden mieszkaniec skomentował tę sprawę:

Po serii telefonów do zarządcy dróg powiedziano mi wprost - wyjeżdżając z osiedla nie widzę czy jadąc w stronę Parku Niedźwiadków nie wjadę pod koła autobusu. Drugi pas zaraz nie będzie mieć nawierzchni. Jakbym nawet się tłumaczył policji czy straży miejskiej że jadę zaparkować przy bloku gdzie mieszkam to i tak ja w ich oczach łamie prawo i powoduje zagrożenie w ruchu drogowym. Stąd jak pięknie mi powiedziano mam parkować na parkingu przy basenie.

Do całej sprawy związanej z pominiętymi mieszkańcami bloków w okolicy ulicy Edukacji odniósł się Prezydent Tychów.

Komentarz Prezydenta

"Na dzisiejszej (12.08.21) Radzie Budowy MZUIM i Wykonawca inwestycji ustalili, że dopuszczony zostanie ruch do budynków Edukacji 26-42 oraz Edukacji 46-50, natomiast wyjazd będzie się odbywał na sygnalizacji świetlnej z zieloną strzałką - tylko w lewo (26-42) lub prawo (46-50). Wprowadzenie tych zmiany było możliwe, dzięki zmianom w etapowaniu prac przy przebudowie skrzyżowania. Mam nadzieję, że takie rozwiązanie choć trochę ułatwi Państwu przemieszczanie się podczas trwania remontu skrzyżowania. Nie da się niestety prowadzić inwestycji drogowych bez wprowadzania wyłączeń i ograniczeń w ruchu. Co ważne, zmiany o których mowa wyżej będą wprowadzone najpóźniej w poniedziałek. Do tego czasu wyjazd może się odbywać po uzgodnieniu z pracownikami budowy" - skomentował sytuacje z problemem dojazdu osób mieszkających przy ul. Edukacji Prezydent Miasta Tychy Andrzej Dziuba.