Prawdziwe artystyczne delikatesy w Tichauer Art Gallery. Warto się wybrać!

We wtorek, 6 lipca 2021 w Tychach, odbył się wernisaż prac Moniki Ślósarczyk - przedstawicielki sztuki współczesnej, jednej z ostatnich dyplomantek prof. Jana Szancenbacha w pracowni malarstwa sztalugowego ASP w Krakowie.

Bogactwo barw, sytuacji oraz kontekstów, w których Monika Ślósarczyk umieszcza na swych obrazach człowieka to prawdziwe artystyczne delikatesy, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie lub po prostu odnajdzie siebie w sytuacjach, które znamy z codzienności.

Monika Ślósarczyk to artystka, która urodziła się w Bielsku-Białej, ale wychowała się w Wiśle. Obecnie zamieszkuje w Cieszynie w przepięknej dzielnicy zwanej „Wenecją”. Świetne wykształcenie plastyczne, liczne podróże i ciężka praca pozwoliły jej na rozwój własnego, niepowtarzalnego stylu malarskiego, wymykającego się próbom klasyfikacji. Jej malarska wizja to połączenie eksperymentów z kolorem, teksturą i przeróżnymi materiałami.

Wielkoformatowe dzieła!

Na wystawie w Tichauer Art Gallery można podziwiać 32 dzieła artystki, w tym te wielkoformatowe, które osiągają nawet 2 metry. Obrazy wyróżniają się z pewnością kontrastem i różnorodnością barw.

Charakterystyczną cechą dla dzieł tworzonych przez Monikę Ślósarczyk i prezentowanych w Tichauer Art Gallery są nie tylko kolory, ale również stawianie w centrum obrazów człowieka oraz ekspresja, dzięki której oglądający mają wrażenie, że namalowani ludzie i sceny są częścią otaczającej rzeczywistości.

Lokalizacja Tichauer Art Gallery

Wystawę można oglądać codziennie przy ulicy Browarowej 21 w Tychach do 31 lipca 2021.