Prezydent Tychów na Dzień Dziecka wybrany! Uczennica z tyskiej szkoły wygrała konkurs

Dobiegł końca konkurs, w którym nagrodą było zostanie prezydentem Tychów w jeden dzień – Dzień Dziecka. Konkurs wygrała uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Tychach.

UM Tychy
Miasto Tychy

1 czerwca 2022 r. w tyskim urzędzie miasta na fotelu prezydenta zasiądzie uczennica 4 klasy Szkoły Podstawowej nr 11 im. Marii Curie-Skłodowskiej - Urszula Szwed. Jest to nagroda za udział w konkursie na Dzień Dziecka zorganizowanym przez prezydenta Tychów i młodzieżową radę miasta.

– Przed Panią Prezydent dzień pełen wyzwań i emocji. Tuż po przyjęciu nominacji na stanowisko prezydenta rozpocznie się spotkanie z zarządem miasta. Będzie czas na rozmowy o mieście, o roli prezydenta i jego zastępców. Odbędą się także spotkania z Przewodniczącą Rady Miasta - Barbarą Konieczną, przedstawicielami Młodzieżowej Rady Miasta oraz Tyskiej Rady Seniorów – informują tyscy urzędnicy.

W konkursie wzięło udział 8 uczniów z tyskich szkół. Siódemka z osób, które wzięły udział w konkursie została zaproszona na spędzenie Dnia Dziecka w tyskim magistracie. – Jedna z prac, z powodu niepełnego zgłoszenia (brak zgód i oświadczeń zawartych w regulaminie) nie została dopuszczona do obrad komisji konkursowej – dodają urzędnicy.

- Temat konkursu "Moje Tychy" dawał szerokie pole do interpretacji. Zwycięska praca ujęła nas kreatywną koncepcją i i spójnością przekazu. Wizja i umiejętność wdrożenia jej w życie to niewątpliwie cechy dobrego prezydetna miasta - mówi Andrzej Dziuba, Prezydent Tychy.

Komisja konkursowa zebrała się 30 maja w składzie: Ewa Grudniok – Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Tychy, Barbara Konieczna – Przewodnicząca Rady Miasta Tychy, Weronika Kieliba– Wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Tychy, Kamil Peszat – z redakcji Twoje Tychy, Piotr Podsiadły - z Biura Prasowego Urzędu Miasta Tychy.

I miejsce zostało przyznane Urszuli Szwed, uczennicy klasy 4 Szkoły Podstawowej nr 11 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Tychach, wyróżnienia otrzymali: Antoni Pawlik (SP nr 22), Nikodem Preis (SP nr 17), Olaf Broź (SP nr 40), Michał Książek (Zespół Szkół Muzycznych w Tychach), Kacper Ogórek (SP nr 40), Wojciech Gwadera (SP nr 40).