Prognoza pogody 23.08 - 29.08.2021 r. Sprawdź prognozę na ostatni tydzień wakacji

Najbliższy tydzień przyniesie temperatury poniżej dwudziestu stopni w wielu regionach kraju i więcej deszczu niż słońca. Poniedziałek i wtorek z dużymi opadami w południowej połowie kraju, najwięcej słońca na północy, w środę lekka poprawa pogody, a od czwartku zdecydowanie chłodniej.

Noah silliman i2 J9jnva Ab U unsplash

W poniedziałek i w nocy z poniedziałku na wtorek pogodnie na północy kraju. Poza tym zachmurzenie na ogół duże, opady deszczu, przejściowo o natężeniu silnym. Od Śląska po Podkarpacie możliwe burze. Prognozowane sumy opadów do 25 mm, lokalnie do 35 mm w ciągu 12 godzin, w dzień głównie na zachodzie, w nocy na południu i południowym wschodzie. W ciągu dnia jedynie od 16°C, 17°C w Wielkopolsce i na Ziemi Łódzkiej, do 21°C miejscami na północy i 22°C na Dolnym Śląsku. Wiatr wschodni i północny, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, w czasie burz porywy do 65 km/h.

We wtorek w północnej połowie kraju zachmurzenie małe oraz umiarkowane i tylko lokalnie możliwy przelotny deszcz. W pozostałej części kraju pochmurno, opady deszczu, w Karpatach i na Podkarpaciu możliwe burze. W południowo wschodniej części kraju opady miejscami mogą być intensywne, do 25 mm. Temperatura od 15°C do 19°C, cieplej na zachodzie Polski do 20°C, 21°C. Nadal nad morzem wiatr silniejszy, porywisty. W czasie burz porywy do 70 km/h. Noc z wtorku na środę chłodna, od 5°C do 10°C, nad morzem do 13°C.

W środę zapowiada się poprawa pogody, więcej słońca, tylko na północy okresami zachmurzy się i przelotnie spadnie deszcz. Od 17°C na wschodzie do 22°C na zachodzie, na Podhalu około 16°C. Na wybrzeżu okresami wiatr dość silny i silny, w porywach do 65 km/h.

Od czwartku do niedzieli utrzyma się deszczowa pogoda, dużo chmur, niewiele słońca. Temperatura od 15°C do 20°C, w dolinach górskich około 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, głównie z kierunków zachodnich i północnych.

  • Opracowanie: Małgorzata Tomczuk – synoptyk meteorolog

czytaj więcej:

Pogoda

Prognoza pogody od IMGW

Chmury

Prognoza pogody na ten tydzień

Burza

Pogoda na weekend 09-11.07.2021

Prognoza

Synoptyczna prognoza pogody na najbliższy tydzień

Rynek w Bieruniu

Sąd wysyła skazanych do pracy w szkołach

Autobusy

Zmiany w organizacji ruchu oraz bezpłatna komunikacja

Dzień Edukacji Narodowej Tychy

Dzień Edukacji Narodowej w Tychach