Prognoza pogody od IMGW na tydzień 27.07 - 01.08 2021 r.

Rozpoczęty tydzień to zapowiada dynamiczne zmiany w pogodzie. Przed nami ciepłe noce, podczas których temperatura miejscami nie spadnie poniżej 18°C, powrót upałów, ale również intensywnych opadów deszczu oraz burz.

Pogoda

We wtorek nadal burzowo, tym razem głównie na wschodzie kraju. Na wschodzie burzom towarzyszyć mogą opady deszczu do 20-30 mm, porywy wiatru do 90 km/h oraz grad. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach od 24°C nad morzem i w górach, 27°C na zachodzie i w centrum do 30°C miejscami na południowym wschodzie.

W środę burze i przelotny deszcz miejscami możliwy w całej Polsce. W trakcie burz intensywny deszcz, możliwy też silniejszy wiatr. Upalnie na południu i w centrum – miejscami temperatura maksymalna do 31°C. Chłodniej nad morzem i na zachodzie – od 24°C do 27°C.

W czwartek pogodnie, jedynie na zachodzie i północy okresami więcej chmur i przelotny deszcz,
a na krańcach południowo-zachodnich też burze. Temperatura maksymalna od 26°C na północy do 31°C na południu. W czasie burz wiatr porywisty.

Piątek przyniesie zmianę pogody, związaną z przemieszczaniem się chłodnego frontu atmosferycznego, czego efektem będą miejscami silne burze oraz intensywne opady deszczu, szczególnie na południu kraju. Na południowym wschodzie jeszcze upalnie, miejscami do 31°C, na pozostałym obszarze od 24°C do 28°C.

Sobota już nieco chłodniejsza, a przelotny deszcz oraz burze głównie na północy kraju. Temperatura maksymalna od 21°C, 23°C na północy do 26°C, 28°C na południu. Wiatr umiarkowany, nad morzem oraz w czasie burz dość silny i porywisty, zachodni.

W niedzielę zachmurzenie zmienne, miejscami przelotny deszcz. W najcieplejszym momencie dnia na termometrach od 23°C do 25°C.

czytaj więcej:

Noah silliman i2 J9jnva Ab U unsplash

Prognoza pogody 23.08 - 29.08.2021 r.

Chmury

Prognoza pogody na ten tydzień

Burza

Pogoda na weekend 09-11.07.2021

Obchody 11 listopada

Tyskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

Policja

Policjanci odwiedzili dzieci spędzające półkolonie

Zniszczony korzeń przy ul. Cyganerii

Uszkodzone korzenie przy ul. Cyganerii

Wodny plac zabaw

Tychy ochłodzą mieszkańców