Przebudowa kolejnej tyskiej drogi. Sprawdź, gdzie wystąpią utrudnienia

Kolejna tyska ulica zostanie poddana gruntownej przebudowie. Tym razem prace podzielono na etapy, żeby zminimalizować utrudnienia w ruchu.

Ulica Bałuckiego przejdzie gruntowną przebudowę. Na odcinku od ul. Budowlanych do ul. Cienistej droga zostanie wykonana od podstaw. W pierwszej kolejności wymienione zostaną warstwy konstrukcyjne drogi i dopiero na tak przygotowanym podłożu ułożona zostanie asfaltowa nawierzchnia; zastąpi ona stare granitowe kostki brukowe.

Od 5 sierpnia został zamknięty odcinek ul. Bałuckiego od ul. Cienistej do ul. Bema, kolejny etap będzie dotyczył odcinku od ul. Bema do ul. Budowlanych

MZUiM Tychy swoje, a roboty drogowe swoje

Mimo zamknięcia innego odcinka ul. Bałuckiego, MZUiM Tychy poinformował "By zminimalizować utrudnienia w ruchu, prace podzielono na etapy. Pierwszy rozpocznie się już w czwartek, 5 sierpnia, i zakłada zamknięcie ul. Bałuckiego na odcinku od ul. Budowlanych do ul. Bema. Gdy prace na tym fragmencie się zakończą, zamknięty zostanie drugi odcinek - od ul. Bema do ul. Cienistej."

Parkowanie w trakcie robót

Co ważne, na czas prowadzenia prac zawieszona zostanie strefa płatnego parkowania na ul. Bałuckiego. Aktywne Karty Mieszkańca, jakie zostały wydane dla osób mieszkających przy tej ulicy, będą obowiązywały na strefie płatnego parkowania przy ul. Bibliotecznej.

Koniec inwestycji

Jak informuje rzeczniczka prasowa MZUiM Tychy Agnieszka Kijas - Inwestycja ma mieć swój finał w październiku, a jej wykonawcą jest wyłoniona w drodze przetargu spółka HUCZ z Częstochowy. Wartość umowy to nieco ponad 500 tys. zł.