Przebudowa skrzyżowania ul. Jaśkowickiej i Borowej w Tychach. Zostanie wybudowane rondo

Urząd Miasta Tychy informuje o przebudowie kolejnego skrzyżowania. Zostanie wybudowane rondo. Utrudnienia mogą potrwać 4 miesiące.

Rusza przebudowa skrzyżowania ulic Jaśkowickiej i Borowej w Tychach. W miejsce obecnego skrzyżowania zostanie wybudowane rondo. - Na tę inwestycję bardzo czekają mieszkańcy, którzy wnioskowali o realizację - informuje MZUiM Tychy.

- W miejscu dotychczasowego skrzyżowania powstanie mini rondo z wyspą przejezdną. To ważna inwestycja, która wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie i uporządkuje ruch. Skorzystają także rowerzyści, bo rondo zostanie wyposażone w ścieżki rowerowe - tłumaczy Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Prace drogowe rozpoczną się w czwartek, 3 marca 2022 r. W trakcie robót zmianie ulegnie organizacja ruchu na skrzyżowaniu. Rondo będzie budowane etapami, żeby zminimalizować utrudnienia. - Co ważne, ruch zostanie utrzymany, a sterować nim będzie sygnalizacja świetlna wahadłowa. Jedynie na czas układania asfaltu na nowym rondzie skrzyżowanie zostanie zamknięte dla ruchu - dodają urzędnicy.

Wykonawcą inwestycji jest spółka Silesia Invest, a wartość umowy to blisko 1,6 mln zł. Prace planowo mają zakończyć się za około 3 miesiące. Jednak w umowie wykonawca ma 4 miesiące na zakończenie zadania.