Przebudowa skrzyżowania ulic Sikorskiego, Stoczniowców i al. Bielskiej potrwa nawet 4 miesiące

Pod koniec lutego 2022 r. rozpoczęła się przebudowa kolejnego skrzyżowania w Tychach. Tym razem padło na skrzyżowanie ulic Sikorskiego, Stoczniowców i al. Bielskiej. MZUiM Tychy poinformował o planowanym zakończeniu prac.

Ostrzeżenie przebudowa

Kolejne skrzyżowanie w mieście jest w trakcie przebudowy. Ma to związek z wprowadzanym systemem ITS. W miejsce obecnego skrzyżowania zostanie zainstalowana nowa sygnalizacja świetlna, a także między innymi kamery, detektory, okablowanie.

– Po przebudowie skrzyżowanie ulic Sikorskiego, Stoczniowców i al. Bielskiej ulegnie znacznej zmianie. Zlikwidowane zostaną wysepki oraz pasy do jazdy w prawo, w związku z tym przebudowane muszą zostać łuki skrzyżowania, aby utrzymać wszystkie relacje. Dzięki temu na przebudowie zyskają nie tylko kierowcy, ale i piesi, którzy nie będą musieli pokonywać kilku jezdni, by przedostać się na druga stronę ulicy – informuje MZUiM Tychy.

Zmiany na tyskim skrzyżowaniu

– Tak duża zmiana geometrii skrzyżowania wymusiła już w pierwszym etapie prac demontaż sygnalizacji świetlnej. Dla zachowania bezpieczeństwa wszystkie wloty zostały zawężone do jednego pasa ruchu, co ma wpłynąć na zmniejszenie prędkości pojazdów dojeżdżających do skrzyżowania – mówi Arkadiusz Bąk, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Na skrzyżowaniu skrzyżowania ulic Sikorskiego, Stoczniowców i al. Bielskiej wprowadzono ograniczenie prędkości i pojawiły się znaki informacyjne i ostrzegawcze. – Zawężono także samą tarczę skrzyżowania, aby poprawić widoczność, która i tak przy prowadzeniu prac drogowych jest znacznie ograniczona – dodają tyscy urzędnicy.

Planowane zakończenie prac

Dodatkowo całe skrzyżowanie ma być przejezdne dla rowerzystów. Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach dodaje, że zakończenie prac na tym skrzyżowaniu planowane jest za 3 do 4 miesięcy, czyli do maja lub czerwca 2022 r.