Przedstawiciele rządu rozmawiali z Andrzejem Dziubą. Spotkanie dotyczyło "Polskiego Ładu"

W poniedziałek 2 sierpnia 2021 r. Prezydent Tychów spotkał się z przedstawicielami ościennych gmin oraz z Ministrem Rozwoju, Pracy i Technologii Jarosławem Gowinem i Wiceminister Anną Kornecką. Tematem rozmów był program rządowy "Polski Ład"

Gospodarzem spotkania był Prezydent Tychów Andrzej Dziuba. Oprócz niego w spotkaniu brali udział samorządowcy z ościennych gmin w tym także Burmistrz Bierunia Krystian Grzesica.

62 mln złotych mniej w budżecie miasta

O szczegółach spotkanie na Facebook'u poinformował tyski prezydent

"Wprowadzenie „Polskiego Ładu” to prawie 62 mln zlotych mniej w budżecie Miasto Tychy, a to tylko jeden z przykładów ograniczania dochodów samorządów. Jeszcze nigdy, odkąd jestem prezydentem Tychów, samorządy nie były w tak trudnej sytuacji, a ich samodzielność tak bardzo zagrożona. Dziś w Tychach na ten temat razem z innymi samorządowcami rozmawialiśmy z Ministrem Rozwoju, Pracy i Technologii - Jarosławem Gowinem oraz Wiceminister - Anną Kornecką" - napisał Prezydent Andrzej Dziuba.

W gronie samorządowców spotkaliśmy się dziś z wicepremierem - Jarosław Gowin, który przedstawił swoje propozycje dotyczące wzrostu udziału w podatkach PIT i CIT, jako rekompensatę za ubytki dochodów JST w związku z programem „Polski Ład”. Zwracaliśmy uwagę, że bez stabilności i przewidywalności w zakresie dochodów własnych, samorządy coraz bardziej będą tracić swoją niezależność - skomentował na Facebook'u spotkanie Burmistrz Bierunia

Apel samorządowców do rządu

Andrzej Dziuba poinformował poprzez Facebook'a o liście zawierającym apel do polskiego rządu jaki w sprawie "Polskiego Ładu" podpisali samorządowcy.