"Przemoc, awantury, wyzwiska i groźby". Kolejni domowi oprawcy zatrzymani

Bieruńscy policjanci przeprowadzili dwie interwencje podczas, których zatrzymali sprawców psychicznego i fizycznego znęcania się nad swoimi żonami. Dzięki interwencji policjantów domowi oprawcy trafili pod policyjny dozór i mają zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych.

Hand 984170 1920

Regulacje prawne mające chronić ofiary domowej przemocy, pozwalają coraz skuteczniejsze działania wobec sprawców domowego piekła. Przekonali się o tym kolejni dwaj mieszkańcy powiatu bieruńsko-lędzińskiego, dla których na porządku dziennym było wszczynanie awantur, poniżanie, wyzwiska i groźby wobec swoich żon. Nie szczędzili też kobietom agresji fizycznej.

Pomoc bieruńskiej policji

Do pierwszej interwencji doszło w czwartek (8 lipca 2021). Informację o awanturze w jednym z domów na terenie Chełmu Ślaskiego policjanci otrzymali przed godziną 15.00. Na miejscu zatrzymany został 34-letni mężczyzna. Jak ustalili śledczy, piekło w tym domu trwało już od kilku lat.

Kolejna interwencja domowa zakończona zatrzymaniem sprawcy psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną miała miejsce w piątek (9 lipca 2021) przed 17.00, również w Chełmie Śląskim. W tym przypadku domowym oprawcą okazał się 24-latek. Dotknięta przemocą kobieta też znosiła ten koszmar od kilku lat.

Finał sprawy

Obaj sprawcy domowej przemocy w trakcie zatrzymania byli nietrzeźwi. Po wytrzeźwieniu każdy z nich usłyszał policyjne zarzuty psychicznego i fizycznego znęcania się nad osobą najbliższą oraz uszkodzenia ciała tej osoby.

Na wniosek bieruńskich stróży prawa, decyzją prokuratora, zarówno 34-latek, jak i młodszy z mężczyzn, zostali objęci dozorem Policji. Mają też zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Za przestępstwo znęcania się kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności.

- Tylko dwie na pięć osób dotkniętych przemocą domową decyduje się zgłosić ją odpowiednim instytucjom. Nie bądźmy obojętni na przemoc domową, reagujmy na każdy jej przejaw - przypomina Policja.

Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

czytaj więcej:

Policja

61-latek groził śmiercią swojej partnerce i synowi

Niu niu 5 Hz Ot V F Slw unsplash

Nie miał maseczki. Był poszukiwany

38 677801

Bieruńscy policjanci zatrzymali złodzieja rowerów

Mika baumeister J5yo GZ Ldp SI unsplash

Tyska policja ostrzega przed cyberprzestępcami!

Pomoc dla Nowa Biała

Tyscy strażacy pomogli OSP Lędziny

telefon

Ktoś w Tychach udaje policjanta?

LPR

Lądowisko dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego