Przez brak kierowców ZTM zawiesza połączenia! Sprawdź które

Zarząd Transportu Metropolitalnego poinformował o zawieszeniu kilku połączeń autobusowych z Tychów. Powodem jest brak kierowców.

ARC
Zmiany ztm1

Od 13 sierpnia 2021 ZTM zawiesza rozkłady jazdy linii 33 i 65. Do tej pory linia 33 obsługiwała połączenie Tychów z Gliwicami. Natomiast na linii 65 autobus rozpoczynał kurs na przystanku Tychy Rynek, a kończył na przystanku Tychy Barwna Cmentarz.

Oprócz linii 33 i 65, ZTM poinformował o zmianach w rozkładzie linii S i M18. ZTM poinformował, że:

  • Na linii S zawieszone zostaną następujące kursy: 7:03 z Mąkołowca, 7:40 ze Żwakowa, 8:16 z Mąkołowca.
  • W celu minimalizacji utrudnień związanych z zawieszeniem linii 33, liniaM18 będzie kursowała według zmienionego rozkładu jazdy zakładającego włączenie do obsługi przystanków: Reta Hipermarket, Borowa Wieś Świetlica, Paniówki Skrzyżowanie, Gliwice Okrężna.

Problemy w ZTM

ZTM od dłuższego czasu zmaga się z niedoborem pracowników. Firmy, które wykonują przejazdy dla ZTM przez oferowane zarobki tracą kierowców. Dodatkowo wymagania, które firmy przewozowe stawiają przed kierowcami zniechęcają do pracy w komunikacji publicznej.

Jeszcze niedawno dyrektorka ZTM w Katowicach Małgorzata Gutowska mówiła – Systematycznie uruchamiamy kolejne linie metropolitalne. Chcemy maksymalnie zmniejszyć czas oczekiwania na kolejny kurs, zapewnić regularną częstotliwość oraz dobrze skomunikować cały obszar, gdzie docierają pojazdy ZTM.

Obecnie nie ma pewności czy nowo ogłaszane połączenia będą regularnie działały. Równocześnie pasażerowie komunikacji miejskiej czują się lekceważeni i zarzucają ZTM nieudolność w informowaniu o odwołanych kursach.