Przy al. Bielskiej w Tychach powstanie nowe osiedle. Na dachu jednego z budynków ma być siłownia

W Tychach powstanie kolejna inwestycja Grupy Murapol. Jedną ze wcześniejszych deweloperskich inwestycji było osiedle Cztery Pory roku, które również znajduje się przy al. Bielskiej. Teraz inwestorzy zapowiadają budowę Osiedla Fit. Zobacz wizualizacje nowego osiedla w galerii pod artykułem.

W ramach nowej inwestycji w czterech budynkach ma powstać ponad 350 mieszkań. Obecnie do sprzedaży trafiło ponad 200. W oferowanych przez dewelopera mieszkaniach ma pojawić się system sterowania mieszkaniem. Funkcja „smart home” w mieszkaniach ma pozwolić na zdalne sterowaniem ogrzewaniem, zaworami wody, oświetleniem, roletami.

Dodatkowo inwestor chwali się „pakietem antysmogowym”, który ma polegać, jak wymienia inwestor, na ochronie przed zanieczyszczeniami, smogiem, pyłkami, kurzem, grzybami oraz innymi alergenami. System składa się z zaawansowanego technicznie układu filtrów, które mają powstrzymać nie tylko drobnoustroje, lecz również owady.

Oferta Murapol Osiedla Fit

W ofercie mieszkaniowej dewelopera pojawiły się lokale o powierzchni od 27 m2 do 72 m2. Lokale zaczynają się od kawalerek i kończą na 4-pokojowych mieszkaniach. Do każdego lokalu ma przynależeć dodatkowa powierzchnia w postaci balkonu, tarasu lub ogródka. Części wspólne mają zostać oświetlone energooszczędnymi lampami LED.

Jak informuje inwestor zgodnie z obecnym harmonogramem realizacji inwestycji, rozpoczęcie budowy wprowadzonego do sprzedaży etapu, nastąpi w I kwartale 2022 roku, zaś uzyskanie pozwolenia na użytkowanie zaplanowano w IV kwartale 2023 roku.

– Tychy to czwarte miasto, do którego weszliśmy ze swoją działalnością już 14 lat temu. W tym czasie w zrealizowanych tutaj naszych inwestycjach zamieszkało ponad 4 200 osób. Murapol Osiedle Fit pozwala nam wrócić na ten rynek po krótkiej przerwie. Nowa inwestycja powstanie w sprawdzonym przez nas miejscu, gdyż przy al. Bielskiej zrealizowaliśmy jedno z naszych największych przedsięwzięć deweloperskich – osiedle Cztery Pory Roku. Tempo komercjalizacji tego projektu potwierdza, że ta część miasta ceniona jest przez jego mieszkańców– mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.

Siłownia na dachu jednego z budynków

Na osiedlu mają zostać zamontowane stacje ładowania samochodów elektrycznych, a na dachu jednego z bloków zaprojektowano siłownię.

– Nazwa Murapol Osiedle Fit nie wzięła się znikąd. Projektanci z naszej pracowni Murapol Achitects Drive zaplanowali na dachu jednego z budynków zewnętrzną siłownię. Będzie to miejsce idealne do spotkań i rekreacji dla mieszkańców osiedla – dodaje Nikodem Iskra.

Pierwszą inwestycję w Tychach Grupa Murapol rozpoczęła w 2007 roku. Od tego czasu deweloper wybudował w mieście 16 budynków. Są to osiedla Cztery Pory Roku przy al. Bielskiej, oraz Murapol Śląskich Ogrodach przy ul. Żorskiej.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego z dnia 29 stycznia 2015 r. dla obszaru alei Piłsudskiego, Bielskiej, ulic Dmowskiego i Sikorskiego Prezydent Miasta Tychy wydał zezwolenie na budowę dla inwestycji pn. "Budowa zespołu czterech budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażami podziemnymi, niezbędną infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu na działce nr 5908/58 wraz z budową układu komunikacyjnego na działce nr 5907/58 i przebudową układu komunikacyjnego w rejonie Al. Bielskiej i ul. Dmowskiego na działkach nr 3687/58, 3298/50, 4554/58 położonych przy Al. Bielskiej w Tychach".

Zobacz wizualizacje nowego osiedla