Pszczyna: zatrzymanie nielegalnych migrantów. Rutynowa kontrola wykryła szóstkę obywateli Syrii bez prawa pobytu

W nocy 6 grudnia 2022 r. na terenie Pszczyny doszło do zatrzymania i wydania Straży Granicznej podróżujących oplem obywateli Syrii nieposiadających prawa pobytu na terenie Polski. Doszło do tego poprzez rutynową interwencję drogówki.

Śląska Policja
Straż Graniczna

Policjanci zatrzymali wczoraj (6 grudnia) do kontroli drogowej kierowcę, który jechał bez zapiętych pasów. Podczas sprawdzania samochodu okazało się, że mężczyzna wiezie pięciu pasażerów, którzy nie mieli dokumentów uprawniających do pobytu na terenie Polski. Zatrzymani cudzoziemcy zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Do zdarzenia doszło po północy przy ulicy Żorskiej w Pszczynie. Policjanci zauważyli kierowcę opla, który nie miał zapiętych pasów. Kiedy mundurowi zatrzymali go do kontroli, okazało się, że zarówno on, jak i pięciu pasażerów to obywatele Syrii. Kierowca oraz mężczyźni w wieku od 19 do 35 lat przebywali na terytorium naszego kraju nielegalnie. Wszyscy zostali zatrzymani i przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej. Przebywający nielegalnie na terytorium Polski podróżni trafią do odpowiedniego ośrodka.

Śląska Policja/ak