Pszczyński radny dopatrzył się "inscenizacji tęczowej flagi"

W czerwcu w Pszczynie nad ulicą Bankową zawieszonych zostało kilkaset kolorowych parasolek. Na sierpniowej sesji rady miasta Radny Miasta Pszczyna Rafał Wróbel zapytał burmistrza o koszt realizacji nowej miejskiej atrakcji. Jednak sposób w jaki to zrobił wszystkich zaskoczył.

Radny Pszczyny Rafał Wróbel podczas sierpniowej sesji Rady Miasta Pszczyna zapytał:

Ja bym się chciał dowiedzieć ile kosztuje nas, podatników gminy Pszczyna inscenizacja tęczowej flagi pod przykrywką kolorowych parasoli

Radnemu odpowiedział burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol:

Z całym szacunkiem, ale myślałem, że jest pan jest poważnym radnym

Burmistrz dodał, że odpowiedź na pytanie zostanie udzielona w formie pisemnej. Odpowiedź burmistrza radny skwitował słowami:

Ja zadałem Panu pytanie o cenę jaką gmina Pszczyna zapłaciła i płaci za zawieszenie tych kolorowych parasoli, a nie ocenianie mnie jakim jestem człowiekiem

Wątek LGBT według radnego z PiS

Jak donosi portal pless.pl radny po sesji tłumaczył się, że podobną inscenizację widział w innym kraju i było tam wprost napisane, że inscenizacja przedstawia tęczową flagę LGBT. Radny dodał, że miasto ma wiele innych ważniejszych wydatków niż montaż kolorowych parasolek.

Koszt zawieszenia parasolek

Według informacji jakie podaje portal pless.pl Urząd Miejski w Pszczynie zakupił 600 parasolek za kwotę 7859,70 złotych brutto. Łącznie realizacja (po dwóch poprawkach ze względu na uszkodzenia po burzy) instalacji nie przekroczyła 10 tys. złotych brutto.

Promocja miasta niskim kosztem

Instalacja pokazuje jak niewielkim kosztem miasta są w stanie przyciągać turystów. Wyniki skuteczności nowej atrakcji Pszczyny potwierdzają wyniki wyszukiwania w mediach społecznościowych. Prawie każdy przyjeżdżający do Pszczyny turysta od chwili pojawienia się parasolek nad ulicą Bankową, oznacza ją jako obowiązkowy punkt wycieczki.

czytaj więcej:

Piesi Tychy

Wzrost bezpieczeństwa pieszych w Tychach

L 1

W Tychach znowu zawyją syreny alarmowe!

Karolina Naja

Tychy nagrodziły olimpijkę Karolinę Naję!

Koty Tychy

Zbiórka karmy dla kotów wolno żyjących i porzuconych

Imggcsi0691 CA6 C6 C048 F497929807 CD73 F96 C7 B0563 E6 Ampid7maxwidth1858maxheight977

Prace w mieście utrudniają życie mieszkańcom

UM Tychy

Spisowa sobota w Urzędzie Miasta Tychy

Czujki czadu

Czujki czadu dla osób, które wymienią stary piec