PZHL i Śląsk grają do jednej bramki. Czym jest Śląski Dom Hokeja?

Śląsk ma bardzo bogate tradycje hokejowe i śmiało można stwierdzić, że nasze województwo jest stolicą tej dyscypliny. Marszałek Jakub Chełstowski i prezes PZHL Mirosław Minkina w Tychach podpisali umowę o współpracy, dzięki której powstał program Śląski Dom Hokeja.

107976

Województwo śląskie ma się czym chwalić w hokeju na lodzie. To kluby z naszego regionu zdobyły aż 24 tytułu mistrza Polski. To JKH GKS Jastrzębie obecnie jest najlepszy w kraju. To stąd pochodzą wybitni hokeiści i to właśnie u nas regularnie odbywają się największe imprezy hokejowe.

Rusza projekt Śląski Dom Hokeja

Połączenie tych wszystkich faktów sprawiło, że na Stadionie Zimowym w Tychach podpisano dokumenty o stworzeniu nowego projektu. To Śląski Dom Hokeja, a w piątek 3 września jego założenia przedstawili marszałek Jakub Chełstowski oraz prezes PZHL Mirosław Minkina.

- Śląskie to miejsce, z którym nierozerwalnie związane są utytułowane drużyny hokejowe, ich legendy i kibice. Wystarczy wspomnieć, że nasze kluby zdobyły aż 24 tytuły mistrza Polski, a hokejowe tradycje są w regionie ciągle żywe. Śląskie stawia na sport, wspiera go i promuje, szczególnie wśród młodych ludzi, dla których sportowa rywalizacja jest okazją do osiągania sukcesów i przekraczania własnych barier, ale przede wszystkim gwarancją dłuższego i zdrowszego życia - mówił Chełstowski podczas oficjalnego podpisania dokumentów.

Śląski Dom Hokeja ma służyć temu, aby promować województwo za sprawą hokeja na lodzie. To przecież wciąż jedna z najpopularniejszych dyscyplin w kraju, która przyciąga rzesze kibiców i ma duży potencjał marketingowy. Województwo będzie starać się z niego korzystać, poprzez wspieranie organizacji ważnych wydarzeń hokejowych.

- Bez wsparcia marszałka Jakuba Chełstowskiego te projekty nie mogłyby zostać zrealizowane. Nasza współpraca ma sens, polska liga staje się coraz bardziej atrakcyjna. Zależy nam na promocji hokeja i organizacji dużych wydarzeń międzynarodowych i wspólnie będzie łatwiej te cele osiągnąć - komentuje szef polskiego hokeja.

Już w nadchodzącym sezonie dużo będzie się działo w naszym województwie i nie chodzi tylko o rozgrywki ligowe. W październiku w Bytomiu odbędzie się turniej prekwalifikacyjny kobiet do igrzysk olimpijskich. W grudniu w tym samym mieście zostanie zorganizowany finał Pucharu Polski, a największe emocje czekają nas w 2022 roku.

W kwietniu w Katowicach najpierw odbędą się mistrzostwa świata kobiet Dywizji IB. Pod koniec tego samego miesiąca Katowice będą gospodarzem mistrzostw świata mężczyzn Dywizji IB. A dzięki projektowi Śląski Dom Hokeja można liczyć na kolejne duże imprezy hokejowe w miastach naszego regionu.