Radna z PiS zwróciła się do prezydenta Tychów o podświetlenie urzędu na biało-czerwono

Tyska radna Aleksandra Wysocka-Siembiga w imieniu Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, zwróciła się do prezydenta Tychów o podświetlenie Urzędu Miasta na biało i czerwono.

Png 20211109 003524 0000

Według radnej oświetlenie budynku Urzędu Miasta Tychy ma na celu pokazanie solidarności z polskimi służbami, które strzegą polskiej granicy.

– W imieniu Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość zwróciłam się do Pana Prezydenta o podświetlenie naszego Urzędu Miasta w kolory narodowe, aby pokazać solidarność z polskimi służbami strzegącymi polskiej a także unijnej granicy – napisała na Facebook’u radna Aleksandra Wysocka-Siembiga.

Tyskie oświetlenie kontrą do Katowic?

W Katowicach na znak solidarności z uchodźcami i imigrantami w sobotę 6 listopada na zielono został podświetlony katowicki Spodek i rynek. Zielone oświetlenie miało symbolizować solidarność z losem imigrantów na polsko-białoruskiej granicy. Tym samym Katowice dołączyły do ogólnopolskiej akcji "Matki na granicę. Miejsce dzieci nie jest w lesie!".

Konflikt na polskiej granicy

W ostatnich dniach narasta konflikt na granicy Polsko-Białoruskiej. Według informacji przekazywanych przez rząd w poniedziałek 8 listopada przy granicy po Białoruskiej stronie miało znajdować się około 3-4 tysięcy imigrantów. W związku z próbami przedostania się imigrantów przez polską granicę, Straż Graniczna oraz inne służby zostały wezwane do obrony polskiej granicy. Właśnie, przez tę sytuację tyska radna zaapelowała o znak solidarności na budynku tyskiego magistratu.

Kontrowersyjna radna

Rok temu, czyli w 2020 roku, tyska radna „zasłynęła” ze swojego nietaktownego „poczucia humoru”. Wstawiła ona mem oraz krótki wycinek z filmu „Vabank”, które to zostały krytycznie potraktowane.

Radna Aleksandra Wysocka-Siembiga doczekała się nawet ocen na swoim profilu na Facebook’u od osób, którym nie spodobały się jej udostępnienia. To tylko niektóre z niepochlebnych komentarzy na temat zachowania radnej.

- Jak to jest, że wstawia się zdjęcia bożków, szczyci byciem chrześcijanką, uważa za osobę wierzącą, a jednak nie zna się przykazania miłości "będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego"? To nawet ja, zatwardziała ateistka znam taką rymowankę z religii – oceniła jedna z oceniających.
- Radna, osoba publiczna, obnosi się oficjalnie z tym, że jest rasistką...Coś tu jest mocno nie tak! Wstyd, że mamy takich obywateli jak Pani Aleksandra... – skomentowała inna oceniająca.

Tyszanka „pokrzywdzona” przez tyskiego radnego

Na początku 2021 roku, tyski radny z Klubu Radnych Prezydenta Andrzeja Dziuby przez przypadek wysłał do radnej Aleksandry Wysockiej-Siembigi film, na którym śpiewa „***** PiS”.

Radna dziwiła się, że jakikolwiek radny mógłby coś takiego przesłać. Sam Krzysztof Król tłumaczył się, że zachował się jak gówniarz i zrobił głupotę. Film miał otrzymać znajomy, a przez przypadek otrzymała go radna z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Na koniec radny przepraszał za swój wyczyn.