Recepta online - informacje dla pacjenta

Leczenie pacjentów nie musi kojarzyć się tylko z wizytami stacjonarnym i czekaniem w kolejkach. Erecepta to szybki sposób na zdobycie potrzebnego leku dla siebie w sytuacji awaryjnej lub gdy chce się przedłużyć leczenie.

Recepta online - informacje dla pacjenta

Dlaczego erecepta to dobry pomysł dla pacjentów?

Nowoczesna medycyna ma wiele do zaoferowania pacjentom, nie tylko w metodach leczenia, ale i w sposobie leczenia. Pacjenci na ogół potrzebują szybkiej wizyty i lekarstw, a nie zawsze mają na to możliwości. Z pomocą przychodzi erecepta czyli recepta wystawiana online. Jakie zalety posiada? Po pierwsze, przyśpiesza się proces czekania na receptę, bo nie trzeba czekać na wizytę u lekarza. Forma elektroniczna jest wygodna i bezpieczna dla pacjenta. Po drugie jej poprawność jest taka sama jak zwykłej recepty, bo system weryfikuje zgłoszone dane. Nie ma problemu ze zgubieniem recepty bo zawsze można je znaleźć na IKP. W przypadku chorób przewlekłych, nie trzeba czekać u lekarza po ten sam lek, a jedynie postarać się o ereceptę. Cały proces jest bardzo prosty, szybki i wspomaga nowoczesne leczenie, gdzie liczy się efekt, a nie niepotrzebne formalności.

Erecepta on-line bez wychodzenia z domu

Największa korzyść jaką daje erecepta to oszczędność cennego czasu i wygoda. Kłopotliwe umawianie wizyty u lekarza i czekanie na termin tej wizyty, od tej pory przestają mieć znaczenie. Należy również brać pod uwagę, że oczekiwanie u lekarza wiąże się z kontaktem z chorymi w poczekalni, co zwiększa ryzyko zachorowania na inne choroby. Poza tym sama wizyta u lekarza to dodatkowy koszt, na pewno znacznie większy niż opłata za wystawienie erecepty. Jeśli chodzi o oszczędność czasu to korzyść jest oczywista. Odzyskany czas można poświecić na powrót do zdrowia lub na ulubione czynności, a nie na oczekiwaniu na wizytę. Weryfikacja erecepty jest na tyle szczegółowa, że nie należy obawiać się o wypisany lek. Lek jest ten sam jaki byłby przepisany na wizycie stacjonarnej, a całość trwa nieporównywalnie krócej. Lekarze, którzy weryfikują wystawianą ereceptę mają pełne uprawnienia do tego typu czynności i nie się to zupełnie niczym od recepty wystawianej na wizycie stacjonarnej.

Erecepta i sposoby jej uzyskania

Jaką drogą można zdobyć ereceptę? Zazwyczaj jest to bardzo proste i nie wymaga skomplikowanych czynności. Wystarczy wypełnić formularze na stronie podmiotu, który takie recepty wystawia. Są tam pytania o stan zdrowia, obecne samopoczucie, wyniki badań i inne zagadnienia dotyczące obecnej sytuacji zdrowotnej. Należy je wypełnić zgodnie z prawdą i możliwie jak najdokładniej. Następnie lekarz weryfikuje prośbę pacjenta i wypełnioną ankietę i zdalnie wystawia ereceptę. Wszystko odbywa się bardzo szybko, nawet do 15 minut. Inna droga zdobycia recepty to teleporada, gdzie przekazujemy ustnie informację o naszych dolegliwościach i lekarz na bieżąco ocenia czy wystawić ereceptę i na jaki lek. Można starać się o nią całą dobę bez ograniczeń godzinowych co daje ogromne możliwości. Często lek jest potrzebny w nocy lub w święto, kiedy nie jest łatwo o wizytę u lekarza. Taka opcja jest szczególnie ważna w przypadku dzieci, kiedy potrzebna jest szybka reakcja. Wizyta nocna lub nawet w dzień powszedni w ciągu kilku godzin jest często nieosiągalna, a w przypadku erecepty można natychmiastowe otrzymać receptę na niezbędny lek i zacząć leczenie od razu z korzyścią dla zdrowia.