Regionalna manifestacja przeciwko linii kolejowej CPK odbędzie się 3 marca w Katowicach

Były już mniejsze demonstracje w Mikołowie Mokrem, Katowicach Piotrowicach, w Wyrach. Teraz śląskie gminy, przez które ma przejść linia kolejowa CPK, zjednoczyły się i ich przedstawiciele organizują dużą manifestację w centrum Katowic. Zapraszają też mieszkańców Tychów.

AKTUALIZACJA, 24.02 2022:

Ze względu na wydarzenia na Ukrainie, demonstracja 3 marca została odwołana.

Wcześniej pisaliśmy:

W czwartek 3 marca 2022 r. w centrum Katowic odbędzie się demonstracja przeciwko planowanej linii kolejowej dużych prędkości prowadzącej z Centralnego Portu Komunikacyjnego w stronę granicy polsko-czeskiej i do Ostrawy. Linia (jest kilka wariantów) może przebiegać m.in. przez południowe dzielnice Katowic, Tychy, Mikołów, Wyry, w kierunku Rybnika.

W tej sprawie odbyły się już protesty:

Jednak przedstawiciele gmin, przez które ma iść linia CPK, uważają, że lokalne protesty to za mało. Zjednoczyli się i organizują 3 marca 2022 r. protest wszystkich gmin na przebiegu linii 170 KDP.

Protest przeciwko linii CPK w Katowicach 3 marca 2022

Protest odbędzie się w centrum Katowic. Początek o godz. 16.00. Demonstranci przejdą z placu Wolności przez ulicę 3 Maja na katowicki Rynek. Link do wydarzenia na Facebooku: www.facebook.com

Organizatorzy piszą na Facebooku: "Zapraszamy wszystkich mieszkańców z gmin, które znalazły się na przebiegu lini 170 kolei dużych prędkości. Pokażmy, że próby podzielenia nas nic nie dają. Jesteśmy razem. Solidarni. Jak nigdy dotąd. RAZEM możemy więcej. Katowice, Mikołów, Orzesze, Łaziska Górne, Wyry, Tychy, Czerwionka-Leszczyny, Rybnik, Świerklany, Godów, Gorzyce, Żory, Wodzisław, Mszana...Po licznych protestach w naszych gminach i sołectwach, czas pokazać nasz sprzeciw w sercu aglomeracji śląskiej. Może, w końcu nasze głosy zostaną usłyszane przez media i decydentów w Warszawie.".

Apelują do uczestników: "Pamiętajcie o kamizelkach, maseczkach, trąbkach i Waszych lokalnych banerach".

czytaj więcej:

Planowany przebieg linii

Warianty planowanej linii kolejowej przebiegają przez Tychy

Znicze

Kto zmarł w 2021 roku?

S1 budowa

Budowa S1 między węzłami Bieruń i Oświęcim

Uszkodzona instalacja artystyczna

Ktoś zdewastował tyską instalację "Meluzyny"

Parking poziom -4

Co dalej z podziemnym „basenem” w Tychach?

227794775 3176045812682143 9014550497339227271 n

Ponowny zakwit sinic w Paprocanach

Policja

Policjanci odwiedzili dzieci spędzające półkolonie