Remonty dróg w Tychach. Wykaz ulic. Rozpoczyna się wymiana nawierzchni

W sobotę 29 maja 2021r. rozpocznie się remont nawierzchni na ul. Oświęcimskiej. Prace będą prowadzone po obu stronach drogi na przeszło półkilometrowym odcinku. Oprócz dużych remontów dróg i ulic, w mieście prowadzone są także te, które dotyczą chodników. W kilku miejscach prace już się kończą, w innych dopiero ruszają.

Remont nawierzchni w Tychach

Ulica Oświęcimska przejdzie remont na fragmencie pomiędzy ul. Katowicką a ul. Czarną. Prace rozpoczną się już w najbliższą sobotę, 29 maja.

Jak informuje MZUiM Tychy, w pierwszej kolejności stara nawierzchnia zostanie sfrezowana, a następnie na tak przygotowanym podłożu zostanie ułożona nowa asfaltowa nakładka. Roboty będą odbywać się przy zawężeniu jezdni, dlatego kierowcy są proszeni o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków. Planowo remont ma potrwać około 5-6 dni, przy czym tempo prac uzależnione jest od pogody.

W następnej asfaltowa nakładka będzie kładziona na ulicy:

  • ul. Stoczniowców 70 (odc. od Konecznego do ul. Jaśkowickiej)
  • ul. Wojska Polskiego (od pl. św. Anny do ul. Burschego)

Zmiana nawierzchni ma także miejsce na ul. Stoczniowców 70. Tam remontowany jest odcinek chodnika od skrzyżowania z ul. Jaśkowicką do wysokości myjni samochodowej. W toku jest także wymiana nawierzchni chodnika przy ul. Budowlanych pomiędzy ul. Begonii a ul. Brzechwy oraz na al. Bielskiej - fragment od ul. Jaśkowickiej do ul. Hierowskiego. Ponadto roboty prowadzone są na ul. Dmowskiego od ul. Uczniowskiej do ul. Ujejskiego wraz z drogą boczną wzdłuż budynku Dmowskiego 116-122.

Wiadomo, że jeszcze w najbliższym czasie ekipy remontowe pracować będą na ul. Dębowej (rejon targowiska), Cyganerii (fragmenty od G. Roweckiego do Ciasnej) i Fitelberga (strona zachodnia).

W tym roku za stan chodników w naszym mieście odpowiada wyłoniona w drodze przetargu firma, firma EKO-Ogród, a w budżecie miasta na ten cel zarezerwowano 2,5 mln zł.