Ferie zimowe w Tychach. Propozycje to m.in. surfowanie, ujarzmianie robotów i prawdziwy bal

Najmłodsi tyszanie, którzy nie będą mieli okazji lub chęci na wyjazdy w trakcie zimowych wakacji, nie muszą siedzieć też w domach. Przygotowano dla nich szeroką ofertę zabaw i zajęć - od półkolonii na nartach i nauki surfowania przez bal karnawałowy i darmowe spektakle po naukę konstruowania robotów.

Prognozy przewidują w ferie zimowe wypadające w tym roku w województwie w dniach 16-30 stycznia od zera do siedmiu stopni Celsjusza. Co więc robić w mieście zamiast tradycyjnego wypadu na sanki na górkę w Jaworku w Parku Górniczym? Przedstawiamy wybór najciekawszych propozycji.

Ferie na sportowo w Tychach

Lodowiska na terenie ośrodka MOSiR na Brzozowej, pod Żyrafą oraz na Paprocanach pozostaną otwarte w stałych godzinach. W czwartki, soboty i niedziele odbywają się kursy jazdy na łyżwach dla dzieci do 10 roku życia. Więcej informacji tutaj (link).

W Wodnym Parku Tychy dla dzieci w wieku 8-15 lat będą mogły nauczyć się pływać, poprawić umiejętności a nawet nauczyć podstaw surfowania. Odbędą się dwa turnusy w terminach 16-20 oraz 23-27 stycznia. Więcej informacji tutaj (link).

Dla wolących sporty zimowe od wodnych interesującą opcją są narciarskie półkolonie - odbędą się w dokładnie tych samych terminach co zajęcia aquaparku. Nauka jazdy na nartach odbywać się będzie w Wiśle, dolnośląskim Lubomierzu i Jurgowie obok Bukowiny Tatrzańskiej. Wyjazd codziennie z parkingu przy OW Paprocany na Sikorskiego. Więcej informacji na stronie ski-world.pl.

Dp tego 18 stycznia o 10:30 odbędzie się w ośrodku MOSiR koszykarski turniej rzutów, a 27 stycznia o 9 - turniej siatkonogi par. Od 16 do 20 stycznia odbędą się w ,,browarniku" (technikum gastronomicznym na Browarowej) zajęcia z tenisa stołowego z trenerem MOSiR Bogusławem Nowakiem. Zapisy telefonicznie (502 052 990).

A może teatr, muzeum lub...bal?

Połączenie sportowych emocji i edukacyjnej zabawy proponuje Tyska Galeria Sportu na miejskim stadionie.18 stycznia o 11 odbędą to warsztaty ,,Budujemy piłkarskie stadiony", gdzie budowane będą makiety słynnych obiektów. Uzupełnieniem zabawy będzie seans filmowy; ich koszt to symboliczne 10 złotych. Zapisy (także SMSem) pod numerem 515 717 430 oraz mailowo (k.hajduk@tgs.tychy.pl). TGS zaprasza dzieciaki również na spotkanie pod hasłem ,,Na tropach sportowych tajemnic" 25 stycznia o 10 - wstęp wolny.

W siedzibie miejskiego muzeum przy placu Wolności dzieci nauczą się 17 stycznia wykonywać piękne kubistyczne maski karnawałowe - warsztaty z Natalią Sitko rozpoczną się o 11, zapisy telefonicznie (887 450 212) bądź mailowo (n.sitko@muzeum.tychy.pl).

W takiej masce będzie można pójść na przykład na bal karnawałowy dla dzieci w wieku 6-12 lat w klubie MCK na Wilkowyjach, który rusza o siedemnastej 19 stycznia. Zapisy telefonicznie (32 227 26 22, 691 770 344) i mailowo (klub@mck.tychy.pl).

Ferie w Teatrze Małym to natomiast warsztaty przybliżające działanie teatru dla 10-13 latków w dniach 16-20 stycznia zakończone specjalną wersją rodzinnego spektaklu „Wyspa mojej siostry”. Przedstawienie 20 stycznia o godzinie 17 odbędzie się bezpłatnie (wejściówki do odebrania w kasie teatru). Udział w warsztatach kosztuje natomiast 75 złotych, a szczegółowe informacje na ich temat i zapisy dostępne są mailowo (joanna.piwowar@teatrmaly.tychy.pl).

Roboty i zabawa w bibliotece

Główna biblioteka w Mediatece na Piłsudskiego zaprasza na zajęcia dla młodych czytelników ,,Ferie z coolturką" (od 10 do 12) oraz warsztaty z budowania LEGO (od 12 do 14). Jej filie oferują rozmaite zabawy - kalambury, gry planszowe, zajęcia plastyczne - na przykład w filli nr 12 będzie można stworzyć własne puzzle, a w filii 16 - pobawić się edukacyjnymi robotami Edison. Zajęcia w nich odbywają się każdego dnia ferii, najczęściej w godzinach wczesnopopołudniowych (do 14-15)

Wyjątkową ofertę przygotowała SP 37 na osiedlu K. W dniach 23-27 stycznia instruktorzy wprowadzą dzieci w wieku 6-12 lat w tajniki robotyki oraz programowania w słynnej grze Minecraft. Zajęcia są płatne i dostępne dla wszystkich chętnych, nie tylko uczniów tej szkoly. Więcej informacji na stronie planetarobotow.pl.

UM Tychy/ak

czytaj więcej:

Screenshot 2022 12 09 at 13 04 36 10 grudnia Poznajmy się na sportowo ZWIEDZANIE W J UKRAIŃSKIM

Ukraińskie dzieci zwiedzą tyski stadion

Mikolajkitychy

Mikołajki 2022 w Tychach - lista wydarzeń

Dzień Edukacji Narodowej 2022 Tychy - zdjęcie 1

Dzień Nauczyciela w tyskiej Mediatece

L 2

Najzdolniejsi uczniowie tyskich szkół wyróżnieni

Muzeum miejskie tychy kryptonim obiekt czyli cud nad rawa

Tyska premiera filmu dokumentalnego Wojciecha Wikarka

Tyska Gala Sportu

Odbyła się Tyska Gala Sportu

Placyk do ćwiczeń przy Kruczku

Nowy obiekt sportowy w Tychach