Rowerem po Tychach i to w nocy! 155. Tyski Nocny Rajd Rowerowy. Szczegóły

To już 155 raz kiedy w Tychach odbędzie się Tyski Nocny Rajd Rowerowy. Jak sama nazwa wskazuje przejazd po mieście odbędzie się pod osłoną nocy. Każdy chętny może wziąć udział za darmo.

Michał Kasperczyk
Tyski Nocny Rajd Rowerowy

W sobotę, 25 czerwca 2022 r., rusza 155. Tyski Nocny Rajd Rowerowy – Dokręcamy Koła. Akcja jest połączona z kolejną edycją „Rowerowej Stolicy Polski”, w której od 1 czerwca 2022 r. o nagrody rywalizują ze sobą miasta w Polsce. Pobierając aplikację Aktywne Miasta i „kręcąc” kilometry na rowerze mieszkańcy mogą przyczynić się do wygrania Tychów w ogólnomiejskim konkursie.

Zbiórka uczestników odbędzie się o godzinie 21.00 na parkingu przy Parafii św. Jadwigi Śląskiej przy Parku Suble w Tychach. Wyjazd zaplanowany jest na godzinę 21.30.

Muzyka na żywo i kiełbaski z grilla

Trasa będzie przebiegać ulicami miasta oraz terenami leśnymi. Łącznie uczestnicy przejadą ok. 19 km. Zakończenie trasy zaplanowane jest nad brzegiem Jeziora Paprocańskiego przy Beach Bar Dzika Plaża. Podczas finału rajdu zorganizowane zostanie ognisko. Będzie muzyka oraz kiełbaski z grilla. (Na miejscu będzie możliwość nabycia kiełbasek i napojów).

– Uwaga! Udział w rajdzie jest bezpłatny. Każdy uczestnik bierze w nim udział na własną odpowiedzialność. Organizator nie bierze odpowiedzialności za wypadki powstałe w czasie rajdu oraz za szkody wynikłe w stosunku do uczestników rajdu i osób trzecich. Osoby do lat 18-tu tylko za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów. Dzieci tylko pod opieką opiekunów – informują organizatorzy.