Rozbiórka wiaduktu na ul. Grota-Roweckiego. Zobacz zdjęcia

Od poniedziałku 14 czerwca 2021r. trwa rozbiórka i wyburzanie wiaduktu biegnącego w ciągu ul. Grota-Roweckiego. W związku z tym nie ma możliwości przejścia przez obiekt. Już 13 czerwca 2021r. zostały wprowadzone zmiany w rozkładach pociągów.

Trwająca na ul. Grota Roweckiego inwestycja wkroczyła w kolejny etap. 14 czerwca rozpoczęła się rozbiórka i wyburzanie wiaduktu. Utrudnienia oprócz pasażerów Kolei Śląskich dotyczą także pieszych. Dotychczas mogli się oni poruszać po jednej stronie obiektu. Od 14 czerwca nie ma już możliwości przejścia przez wiadukt. Ruch pieszy odbywa się na kładce w rejonie D.H. City Point.

Przypomnijmy, że początkiem maja obiekt został zamknięty. Objazd prowadzi ulicami: Dąbrowskiego, Wyszyńskiego i Jana Pawła II oraz ul. Jana Pawła II, al. Bielską i al. Niepodległości. Wyznaczono też zmiany w rozkładach autobusów i trolejbusów.

- Przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Grota-Roweckiego nad torami PKP to jedno z kluczowych zadań drogowych, jakie aktualnie są realizowane w naszym mieście - mówi Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. - Zdajemy sobie sprawę, że prace łączą się z dużymi utrudnieniami, ale to był już ostatni moment, by zareagować.

W ramach inwestycji powstanie też nowa kładka, z której będą mogli korzystać piesi i rowerzyści. Zlokalizowana będzie w odległości około 35 m od ul. Grota-Roweckiego po stronie południowo-wschodniej.

Kiedy zakończą się prace?

Planowo kładka ma być gotowa do połowy grudnia 2021, natomiast wiadukt do lipca 2022 roku. Łączny koszt zadania wynosi ok. 10 mln zł, z czego 3,7 mln zł stanowi dofinansowanie z subwencji ogólnej budżetu państwa. Wykonawcą zadania jest wyłoniona w drodze przetargu firma Mostostal Kielce