Rusza przebudowa wiaduktu w Tychach. Będą spore utrudnienia w ruchu drogowym

Już po majówce, rozpoczyna się przebudowa wiaduktu zlokalizowanego na ul. Grota Roweckiego. Zostanie on całkowicie wyłączony z użytku. To kolejny etap prac w centrum miasta. Należy więc spodziewać się utrudnień, które dotyczyć będą wszystkich uczestników ruchu drogowego. Inwestycja ma być gotowa pod koniec lipca 2022 roku.

Wiadukttt

- Przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Grota-Roweckiego nad torami PKP to jedno z kluczowych zadań drogowych, jakie aktualnie są realizowane w naszym mieście. Zdajemy sobie sprawę, że prace łączą się z dużymi utrudnieniami, ale to był już ostatni moment, by zareagować - mówi Artur Kruczek dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Ulicą Grota-Roweckiego na ulicę Dmowskiego czy aleję Jana Pawła II będzie można dojechać tylko do końca weekendu majowego. Od wtorku, 4 maja w życie wejdą objazdy, które będą kierować zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, oraz transport publiczny ulicami:

  • Dąbrowskiego, Wyszyńskiego, Jana Pawła II
  • Jana Pawła II, aleją Bielską i aleją Niepodległości

Piesi będą musieli przemieszczać się kładką w pobliżu Domu Handlowego City Point. Zarząd Transportu Metropolitalnego opublikował już zmieniony rozkład jazdy, który będzie obowiązywał przez cały okres prowadzenia prac. W późniejszym etapie, zmiany zostaną wprowadzone także w rozkładzie kolejowym.

Cała inwestycja warta ponad 10 milionów złotych, zakłada kompleksową rozbiórkę teraźniejszego wiaduktu. W jego miejscu powstanie wybudowany od podstaw wiadukt przeznaczony do ruchu samochodowego, chodnik po dwóch stronach drogi, oraz kładka przeznaczona dla pieszych i rowerzystów, usytuowana w pobliżu wiaduktu.