Rusza remont ul. Mikołowskiej w Tychach

We wtorek, 4 października 2022 r., rusza remont nawierzchni wybranych odcinków ul. Mikołowskiej w Tychach – poinformował tyski Urząd Miasta.

fot. UM Tychy
Tychy ul Mikołowska

Prace na ul. Mikołowskiej w Tychach prowadzone będą etapami na odcinku od ul. Burschego w kierunku granicy z Mikołowem. Na wybranych fragmentach drogi nawierzchnia zostanie sfrezowana i ułożona nowa. Łącznie wyremontowanych zostanie blisko 20 000 metrów kwadratowych drogi.

- W ramach prac przy budowie systemu ITS, skrzyżowania na ul. Mikołowskiej zostały przebudowane - mówi Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. - Teraz naprawiana będzie nawierzchnia drogi pomiędzy skrzyżowaniami.

Jezdnia na ul. Mikołowskiej zostanie zwężona do jednego pasa

Jak dodaje Maciej Datta, kierownik działu technicznego w MZUiM, największego nasilenia prac należy się spodziewać na odcinku od wiaduktu w stronę ul. Wierzbowej.

- By zminimalizować utrudnienia prace podzielono na etapy. Na remontowanych odcinkach ruch będzie odbywał się przy zawężeniu jezdni - momentami nawet do jednego pasa. Wówczas wprowadzone zostanie ręczne sterowanie ruchem – dodają urzędnicy.

Remont potrwa do listopada, a jego koszt to blisko 2 mln. zł.