Ruszyła przebudowa wiaduktu w Tychach. Przypominamy o utrudnieniach w ruchu pieszym i drogowym

Dzisiaj, 4 maja, rozpoczęła się przebudowa wiaduktu zlokalizowanego na ul. Grota Roweckiego. Został on całkowicie wyłączony z użytku. Mieszkańcy i kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami.

Grota


Remont wiaduktu to kolejny etap prac w centrum miasta. Inwestycja ma być gotowa pod koniec lipca 2022 roku.

- Przebudowa wiaduktu w ciągu ul. Grota-Roweckiego nad torami PKP to jedno z kluczowych zadań drogowych, jakie aktualnie są realizowane w naszym mieście. Zdajemy sobie sprawę, że prace łączą się z dużymi utrudnieniami, ale to był już ostatni moment, by zareagować - mówi Artur Kruczek dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Nie można już dojechać uliocą Grota-Roweckiego na ulicę Dmowską czy aleję Jana Pawła II. Od wtorku, 4 maja w życie weszły objazdy, które będą kierować zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, oraz transport publiczny ulicami:

Dąbrowskiego, Wyszyńskiego, Jana Pawła II

Jana Pawła II, aleją Bielską i aleją Niepodległości

Piesi muszą przemieszczać się kładką w pobliżu Domu Handlowego City Point. Zarząd Transportu Metropolitalnego opublikował już zmieniony rozkład jazdy, który będzie obowiązywał przez cały okres prowadzenia prac. W późniejszym etapie, zmiany zostaną wprowadzone także w rozkładzie kolejowym.

Cała inwestycja warta ponad 10 milionów złotych, zakłada kompleksową rozbiórkę teraźniejszego wiaduktu. W jego miejscu powstanie wybudowany od podstaw wiadukt przeznaczony do ruchu samochodowego, chodnik po dwóch stronach drogi, oraz kładka przeznaczona dla pieszych i rowerzystów, usytuowana w pobliżu wiaduktu

czytaj więcej:

Kładka przy ul. Grota Roweckiego otwarta

Kładka na ul. Grota Roweckiego w Tychach otwarta

L

Służby kontrolują miejsca, w których przebywają bezdomni

Remont nawierzchni zatoki autobusowej

Utrudnienia dla pasażerów w Tychach

Brak realizacji kursów w Tychach

Brak realizacji kursów przez PKM Tychy

62 672772

Tyscy pierwszoklasiści odwiedzili WORD w Tychach

Imggcsi0691 CA6 C6 C048 F497929807 CD73 F96 C7 B0563 E6 Ampid7maxwidth1858maxheight977

Prace w mieście utrudniają życie mieszkańcom

UM Tychy

Spisowa sobota w Urzędzie Miasta Tychy