Ściganie u progu lata. Samochodowe Mistrzostwa Tychów

Na torze FCA w Bieruniu w niedzielę 13 czerwca 2021r. odbędzie się kolejna runda Samochodowych Mistrzostw Tychów. Uczestnicy zawodów już po raz czwarty w tym roku staną do rywalizacji.

SMT

Samochodowe Mistrzostwa Tychów niezmiennie zapewniają widzom ogromną dawkę emocji i znakomite widowisko. Tym bardziej, że po raz drugi w tym roku zawody odbędą się przy udziale publiczności. Nadchodząca runda pod względem widowiskowym zapowiada się wyjątkowo. Ostatnie zawody przyniosły zaciętą rywalizację o setne części sekundy. Warto wybrać się na tor do Bierunia, żeby razem z najlepszymi kierowcami regionu przeżywać i wspierać ich zmagania.

Tak jak poprzednio kibice będą mile widziani przy trasie zawodów, oczywiście przy zachowaniu koniecznych środków ostrożności. Nadal obowiązuje

  • 1,5-metrowy dystans od innych osób,
  • oraz obowiązek przebywania w wyznaczonych przez organizatora strefach.

Nadal nie będzie możliwości wjazdu samochodami na tor ­– swoje samochody będzie można zostawić na parkingu przy siedzibie firmy Adient Seating Poland, przy ul. Świerczynieckiej 7. Parking i wstęp na zawody są darmowe.

Lista zgłoszeń do czwartej rundy tradycyjnie jest imponująca, a samochody, którymi startują zawodnicy prezentują coraz wyższy poziom. Wielokrotny mistrz Tychów Artur Kobiela poprzednim razem zaskoczył wszystkich zamieniając swoje wysłużone Subaru na nową Toyotę Yaris GR. Brak doświadczenia w nowym aucie dał się wyczuć. Co prawda Kobiela wygrał zawody, ale z minimalną przewagą nad Markiem Mrówczyńskim w Fordzie Fiesta Proto.

Czy tym razem uda mu się utrzymać prymat w klasie 4? Takich pytań jest więcej: czy Przemysław Mendrek zaliczy hat-trick w klasie 3? Czy Romuald Stasik podtrzyma dobrą passę w klasie 2? Czy ktoś nowy włączy się do rywalizacji w klasie 1? Jak przebiegnie rywalizacja w pozostałych klasach? Wyrównany poziom rywalizacji sprawia, że oglądanie SMT zawsze jest bardzo emocjonujące.

Nie tylko sportowe emocje

Samochodowe Mistrzostwa Tychów to nie tylko sportowe emocje, ale dla wielu uczestników także szansa na poprawę swoich umiejętności za kierownicą. Dla organizatora zawodów – Automobilklubu Ziemi Tyskiej to bardzo ważny aspekt. Klub od początku swojego istnienia jest zaangażowany w promowanie bezpiecznej jazdy i podnoszenie umiejętności kierowców. Zwłaszcza tych młodych, mniej doświadczonych. Dla nich AZT wraz ze śląską Policją organizuje imprezy pt. „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” – są one doskonałą okazją do doskonalenia się i zdobywania wiedzy.

W niedzielę 13 czerwca zawody rozpoczną się o godzinie 11.15. Więcej informacji można znaleźć na stronie automobilklubu: www.azt.tychy.pl, lub na profilu facebookowym