Sebastian Riedel i jego solowy debiut. Koncert podczas Tyskiej Gali Kultury w Mediatece

Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na koncert w wykonaniu Sebastiana Riedla. Artysta zagra utwory z płyty „Radio Sessions”. Wykonawcę będzie można usłyszeć podczas Tyskiej Gali Kultury 2022.

Fot. kultura.tychy.pl
Sebastian Riedel MCK

– Płycie nie brakuje przebojowości, dzięki czemu historie zawarte w kompozycjach trafiają do słuchacza w przyjazny sposób, nie tracąc przy tym swojej wagi i istoty. Z dalszym odsłuchem albumu jest równie dobrze - ważne przekazy łączą się ze starannie opracowaną muzyką, którą trudno jest zamknąć w ramy gatunkowe – informują pracownicy MCK Tychy. Już podczas kolejnej Tyskiej Gali Kultury Sebastian Riedel wraz z jego gośćmi wykona koncert Radio Sessions.

Pierwsza solowa płyta muzyka

Pierwsza solowa płyta Sebastiana Riedla – „Radio Sessions” została nagrana w Studiu Koncertowym im. Jerzego Haralda. Wszyscy fani spodziewali się, że „młody Riedel” w swoim solowym debiucie zaprezentuje dawkę muzyki blues i rock. Ku zdziwieniu Sebastian Riedel nagrał na wpół akustyczny materiał zarejestrowany wspólnie z cenionym Kwartetem Smyczkowym Piotra Steczka. Płyta szybko zebrała pozytywne recenzje.

Na albumie możemy usłyszeć gitary akustyczne Jerzego Styczyńskiego, Bartka Miarki, Mirosława Rzepy oraz trąbkę Dominika Mietły. Można usłyszeć także instrumenty perkusyjne Rafała Nowaka oraz świetnie brzmiący fortepian koncertowy Stainway, przy którym zasiadł Krzysztof Głuch. Na gitarze basowej zagrał Andrzej Rusek, dla którego album okazał się pożegnalnym – ceniony muzyk zmarł krótko po zarejestrowaniu swoich partii. Sam Sebastian Riedel wokalista i gitarzysta, na albumie sięgnął też po gitarę oud i instrumenty perkusyjne.

Koncert odbędzie się już 21 kwietnia 2022 r., w tyskiej Mediatece.