Sensacja! Fryderyki 2023 będą rozdane w Tychach. Na gali wystąpią tuzy muzyki poważnej

Fantastyczna wiadomość dla tyskich melomanów! Gala Muzyki Poważnej i wręczenie tegorocznych Fryderyków w powiązanych kategoriach odbędzie się 27 kwietnia w tyskiej Mediatece - siedzibie nominowanej w tym roku do trzech statuetek orkiestry AUKSO.

Fryderyki

W tym roku prestiżowe muzyczne nagrody w kategoriach rozrywkowych wręczone zostaną w Arenie Gliwice 22 kwietnia - tam też odbędzie się gala muzyki popularnej i jazzu. Osobną galę i termin wręczenia nagród wyznaczono dla jedenastu kategorii muzyki poważnej - będzie to czwartek 27 kwietnia, a na lokalizację wybrano Tychy, co można uznać za sensację.

O sprawie poinformował na swoich profilach social mediach prezydent Andrzej Dziuba

Ceremonię wręczenia nagród uzupełnią występy najwybitniejszych krajowych solistów i zespołów, w tym tyskiej orkiestry kameralnej AUKSO, zdobywców Fryderyka w kategorii operowej, nominowanych w tym roku trzykrotnie - ponownie w tej kategorii oraz do statuetki za najwybitniejsze nagranie muzyki poważnej 2022 roku.

Wśród gości pojawią się na scenie między innymi Alina Mleczko, Andrzej Ciepliński, Tymoteusz Bies i Michał Sławecki. W ramach wydarzenia zaplanowano uroczysty bankiet.

Wydarzenie organizuje Akademia Fonograficzna ZPAV i Ars Cameralis. Pod linkiem tutaj dostępne są już w sprzedaży bilety VIP.

AUKSO

Może Cię zainteresować:

AUKSO nominowane do trzech Fryderyków. Prestiżowe wyróżnienie tyskiej orkiestry kameralnej

Autor: Arkadiusz Korejwo

27/03/2023

Agnieszka Łapka 2

Może Cię zainteresować:

Kolejne tyskie akcenty na Fryderykach 2023. Agnieszka Łapka i Śląska Grupa Bluesowa nominowani w swojej kategorii

Autor: Arkadiusz Korejwo

31/03/2023