Silesia TAK ART zaprasza na dwie wystawy. Zobaczymy na nich prace lokalnych artystów

Tyskie stowarzyszenie uczestniczy w dwóch wydarzeniach związanych ze sztuką. Na jedno z nich już można się wybrać, drugie rozpocznie się niebawem.

Silesia TAK ART zaprasza

W tym roku artyści świętują dziesięciolecie istnienia grupy. Taką okazję wypada uczcić. W filii nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach zobaczymy wystawę obrazów śląskich artystów. Jest to "Przegląd prac plenerowych 2022". Goście znajdą tam obrazy powstałe podczas trzech plenerów malarskich, które odbyły się w maju w Mielnie, w czerwcu w Jaworzynce oraz we wrześniu we Wrocławiu.

- Większość z prezentowanych prac brała udział w konkursie plastycznym zorganizowanym w 2022 roku przez SDK TĘCZA pt. "VI Przegląd Sztuki i Rękodzieła POWIĄZANIA". Warto zaznaczyć, że wszystkie prace zostały zakwalifikowane do głównej wystawy konkursowej, co było także formą wyróżnienia - dodają bibliotekarze.

To nie koniec. Stowarzyszenie przygotowuje się także do kolejnej ekspozycji. Odbędzie się ona w galerii Spółdzielczego Domu Kultury "Tęcza" Tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej OSKARD.

- Tytuł wystawy "Łączy nas pasja" zawiera w sobie sens, jak i ideę istnienia naszej organizacji. Wybraliśmy dla Państwa prace artystów stworzone podczas plenerów plastycznych Silesia Tak Art w postaci obrazów, akwareli, grafik, linorytów i drzeworytów, malowanej porcelany oraz fotografii - zapowiadają organizatorzy.

Uroczysty wernisaż wystawy odbędzie się 27 marca o godzinie 17:00. Prace będziemy mogli oglądać do 19 maja. Jak zapowiadają członkowie stowarzyszenia, to dopiero początek obchodów jubileuszu.