Silesia TAK ART zaprasza na dwie wystawy. Zobaczymy na nich prace lokalnych artystów

Tyskie stowarzyszenie uczestniczy w dwóch wydarzeniach związanych ze sztuką. Na jedno z nich już można się wybrać, drugie rozpocznie się niebawem.

Silesia TAK ART zaprasza

W tym roku artyści świętują dziesięciolecie istnienia grupy. Taką okazję wypada uczcić. W filii nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach zobaczymy wystawę obrazów śląskich artystów. Jest to "Przegląd prac plenerowych 2022". Goście znajdą tam obrazy powstałe podczas trzech plenerów malarskich, które odbyły się w maju w Mielnie, w czerwcu w Jaworzynce oraz we wrześniu we Wrocławiu.

- Większość z prezentowanych prac brała udział w konkursie plastycznym zorganizowanym w 2022 roku przez SDK TĘCZA pt. "VI Przegląd Sztuki i Rękodzieła POWIĄZANIA". Warto zaznaczyć, że wszystkie prace zostały zakwalifikowane do głównej wystawy konkursowej, co było także formą wyróżnienia - dodają bibliotekarze.

To nie koniec. Stowarzyszenie przygotowuje się także do kolejnej ekspozycji. Odbędzie się ona w galerii Spółdzielczego Domu Kultury "Tęcza" Tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej OSKARD.

- Tytuł wystawy "Łączy nas pasja" zawiera w sobie sens, jak i ideę istnienia naszej organizacji. Wybraliśmy dla Państwa prace artystów stworzone podczas plenerów plastycznych Silesia Tak Art w postaci obrazów, akwareli, grafik, linorytów i drzeworytów, malowanej porcelany oraz fotografii - zapowiadają organizatorzy.

Uroczysty wernisaż wystawy odbędzie się 27 marca o godzinie 17:00. Prace będziemy mogli oglądać do 19 maja. Jak zapowiadają członkowie stowarzyszenia, to dopiero początek obchodów jubileuszu.

czytaj więcej:

Ebiblioteka tychy

Więcej darmowych e-książek w ramach MBP Tychy

L 2

Najzdolniejsi uczniowie tyskich szkół wyróżnieni

Samoobsługowa wypożyczalnia książek

Pierwsza na Śląsku samoobsługowa wypożyczalnia książek!

Mediateka Tychy

XV Tyskie Dni Literatury. Wystąpią znane osoby

2017 Mediateka zewnatrz09

Pokaz filmu dokumentalnego „Immortal Kombat”

MEDS

W Tychach odbędzie się projekt MEDS

Gemini Park Tychy

W Tychach szukają utalentowanych młodych ludzi