Skradziony samochód odnaleziony przez policję. Trwają poszukiwania sprawcy.

20 stycznia zgłoszono kradzież samochodu marki Volvo XC60. Samochód odnaleziono, sprawcy jeszcze nie.

Policjatychy

Kradzież samochodu zgłoszona została około godziny 20.30. Zdarzenie miało miejsce na ulicy Uczniowskiej, z której skradziono pojazd. Dzięki zaangażowaniu i szybkiej akcji Wydziału Prewencji, samochód udało się znaleźć już po kilkudziesięciu minutach, na ulicy Arkadowej.

Samochód był pusty; nie odnaleziono sprawcy kradzieży. Własność została zwrócona właścicielowi, jednak trwają poszukiwania złodzieja. Policjanci alarmują o czujność i proszą wszystkich świadków, którzy mogliby mieć jakieś informacje o zdarzeniu o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

Policja przypomina również o kampanii „Nie reagujesz akceptujesz”, która zachęca mieszkańców do reakcji na niebezpieczne lub potencjalnie niebezpieczne działania na szkodę społeczności lub osób prywatnych. Świadkowie zdarzenia potrzebni są nie tylko w miejscach, gdzie niemożliwe jest ujęcie sprawcy za pomocą monitoringu, ponadto zwiększona reakcja społeczeństwa budzi lęk w potencjalnym sprawcy i może go powstrzymać przed podjęciem próby kradzieży czy innego występku. Jak możemy przeczytać na stronie Komisariatu: Niejednokrotnie mieszkańcy są „oczami” i widzą znacznie więcej, czasem to przypadek sprawia, że osoba znajduje się w miejscu, gdzie dochodzi do przestępczego procederu. Dlatego współpraca z policjantami i szybka informacja często jest istotną do zaprzestania przestępczego procederu i zatrzymania sprawcy.

Komisariat Policji znajduje się w Tychach na alei Bielskiej 46. Z komendą można kontaktować się także telefonicznie pod numerem 47 85 512 30, dostępny jest również telefon alarmowy 112 lub adres e-mail ppm@tychy.ka.policja.gov.pl.