Śmierć w zakładach Nexteer Automotive w Tychach. Zmarł pracownik

W niedzielę 9 maja 2021 r. w zakładzie Nexteer Automotive w Tychach zmarł jeden z pracowników.

Nexteer tychy1

W niedzielę 9 maja 2021 r. o godz. 18.00 na terenie zakładu Nexteer Automotive w Tychach zmarł pracownik. Pomimo szybkiej akcji reanimacyjnej oraz przyjazdu pogotowia ratunkowego nie udało się uratować jego życia.

Wezwana na miejsce policja oraz prokuratura potwierdziły śmierć z przyczyn naturalnych.

- Z wielkim bólem przekazuję informację o śmierci naszego kolegi. Jego odejście napawa nas głębokim smutkiem. W myślach łączymy się z jego rodziną i bliskimi, wyrażając najszczersze kondolencje. Jednocześnie pozostajemy z nimi w stałym kontakcie. Zostali objęci pełnym wsparciem psychologicznym, prawnym oraz finansowym - informuje Teresa Sielawa HR Manager Nexteer Poland.

Po tragicznym wydarzeniu przerwano pracę w zakładzie, pozwalając wrócić pracownikom do domów.

Odwołano również nocną zmianę. Wszystkie zatrudnione w Nexteer osoby mogą liczyć na pomoc w ramach infolinii wsparcia psychologicznego dla pracowników i ich rodzin. We wtorek 11 maja odbędzie się zebranie załogi z udziałem psychologa.

Nexteer Automotive to lider w intuicyjnych systemach sterowania. To globalna firma zajmująca się układami kierowniczymi i napędowymi, dostarczająca elektryczne i hydrauliczne wspomaganie kierownicy, kolumny kierownicze, układy napędowe, a także zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS) oraz technologie umożliwiające zautomatyzowaną jazdę dla producentów pojazdów (OEM).

Firma ma 27 zakładów produkcyjnych, cztery centra techniczne i programistyczne oraz 13 centrów obsługi klienta strategicznie zlokalizowanych w Ameryce Północnej i Południowej, Europie, Azji i Afryce.

W skład Nexteer Automotive Polska wchodzą:

  • zakład w Gliwicach,
  • zakład w Tychach

W Tychach Nexteer zatrudnia ponad 1500 osób.

Firma obsługuje ponad 60 klientów w każdym większym regionie świata, w tym takie marki, jak: BMW, Ford, GM, Stellantis, Toyota i VW, a także producentów samochodów w Indiach i Chinach.