Śmiertelne potrącenie na DK 44. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia

Jak informuje portal 112tychy.pl w sobotę 18 września 2021 roku na ul. Gliwickiej w Mikołowie doszło do śmiertelnego w skutkach potrącenia. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.

W informacji podanej przez portal 112tychy.pl możemy przeczytać, że do zdarzenia doszło około godziny 5:30 na oznakowanym przejściu dla pieszych (z sygnalizacją świetlną) przy ul. Gliwickiej (DK 44) w rejonie skrzyżowania z ul. Górnośląską w Mikołowie.

41-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej

Kierujący samochodem potrącił pieszą, która znajdowała się na pasach. Z relacji świadków wynika, że kobieta przechodziła przez przejście przy czerwonym świetle. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały: zespół ratownictwa medycznego, zastępy straży pożarnej z Mikołowa oraz patrole Policji. Z pomocą pieszej pospieszyli świadkowie zdarzenia, a następnie medyczne czynności ratunkowe wdrożyli przybyli na miejsce ratownicy. Niestety pomimo ich wysiłku nie udało się przywrócić funkcji życiowych 41 - letniej kobiety, mieszkanki Rudy Śląskiej - Halemby.

Sprawca uciekł, nie udzielając żadnej pomocy

Kierowca, który swoim samochodem potrącił kobietę odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając jej żadnej pomocy. Według świadków pojazd był koloru ciemnego.

Działania służb na miejscu tragicznego wypadku trwały blisko pięć godzin. Mikołowscy Policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.