Śniadania wielkanocne trafią na stoły potrzebujących. MOPS wytypował już rodziny

Jajusio

Tyski samorząd we współpracy z Fundacją Rozwoju Ekonomii Społecznej wesprą osoby, które znalazły się w wyjątkowo trudnej sytuacji i nie będą w stanie samodzielnie przygotować posiłków na wielkanocne stoły i cały okres świąteczny.

- Podjęliśmy współpracę z tyskimi przedsiębiorstwami społecznymi zajmującymi się gastronomią jednocześnie dbając o to, by w tych miejscach istniała większa szansa na utrzymanie miejsc pracy – mówi Katarzyna Loska-Szafrańska – prezes zarządu Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej (FRES).

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach wytypował 327 najbardziej potrzebujące osoby, które otrzymają wielkanocne zestawy śniadaniowe z tradycyjnymi świątecznymi potrawami. Wolontariusze będą je rozwozić pod wskazane adresy w godzinach porannych w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.

- Ta inicjatywa jest świetnym przykładem współpracy fundacji z samorządem, a co najważniejsze przynosi konkretne efekty: pomoc najbardziej potrzebującym i samotnym. Zwłaszcza teraz, w pandemii, taka pomoc jest szczególnie wartościowa i potrzebna – mówi Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

czytaj więcej:

Lodowisko tychy

Lodowisko wróci na plac pod „Żyrafą”

Bbc creative 1w20 Cysy1cg unsplash

Sprawdź, które żłobki dostaną dofinansowanie

IMG 20211229 195827

Podziemny parking przy lodowisku po naprawie

GZM autobus

Metropolia przejmuje udziały PKM-ów

Png 20211109 003524 0000

Radna apeluje o podświetlenie urzędu na biało-czerwono

Roman lopez Wpw Vfb3 b B4 unsplash

"Postaw na nogi!" pod Żyrafą! Wystąpi Dawid Tomala

In 20210616 123427639

Kolejne skrzyżowanie będzie nieprzejezdne