Śniadania wielkanocne trafią na stoły potrzebujących. MOPS wytypował już rodziny

Jajusio

Tyski samorząd we współpracy z Fundacją Rozwoju Ekonomii Społecznej wesprą osoby, które znalazły się w wyjątkowo trudnej sytuacji i nie będą w stanie samodzielnie przygotować posiłków na wielkanocne stoły i cały okres świąteczny.

- Podjęliśmy współpracę z tyskimi przedsiębiorstwami społecznymi zajmującymi się gastronomią jednocześnie dbając o to, by w tych miejscach istniała większa szansa na utrzymanie miejsc pracy – mówi Katarzyna Loska-Szafrańska – prezes zarządu Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej (FRES).

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach wytypował 327 najbardziej potrzebujące osoby, które otrzymają wielkanocne zestawy śniadaniowe z tradycyjnymi świątecznymi potrawami. Wolontariusze będą je rozwozić pod wskazane adresy w godzinach porannych w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.

- Ta inicjatywa jest świetnym przykładem współpracy fundacji z samorządem, a co najważniejsze przynosi konkretne efekty: pomoc najbardziej potrzebującym i samotnym. Zwłaszcza teraz, w pandemii, taka pomoc jest szczególnie wartościowa i potrzebna – mówi Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.