Śniadania wielkanocne trafią na stoły potrzebujących. MOPS wytypował już rodziny

Jajusio

Tyski samorząd we współpracy z Fundacją Rozwoju Ekonomii Społecznej wesprą osoby, które znalazły się w wyjątkowo trudnej sytuacji i nie będą w stanie samodzielnie przygotować posiłków na wielkanocne stoły i cały okres świąteczny.

- Podjęliśmy współpracę z tyskimi przedsiębiorstwami społecznymi zajmującymi się gastronomią jednocześnie dbając o to, by w tych miejscach istniała większa szansa na utrzymanie miejsc pracy – mówi Katarzyna Loska-Szafrańska – prezes zarządu Fundacji Rozwoju Ekonomii Społecznej (FRES).

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach wytypował 327 najbardziej potrzebujące osoby, które otrzymają wielkanocne zestawy śniadaniowe z tradycyjnymi świątecznymi potrawami. Wolontariusze będą je rozwozić pod wskazane adresy w godzinach porannych w Wielki Piątek i Wielką Sobotę.

- Ta inicjatywa jest świetnym przykładem współpracy fundacji z samorządem, a co najważniejsze przynosi konkretne efekty: pomoc najbardziej potrzebującym i samotnym. Zwłaszcza teraz, w pandemii, taka pomoc jest szczególnie wartościowa i potrzebna – mówi Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

czytaj więcej:

Obiekt MOSrR przy Jeziorze Paprocany

Czy w Paprocanach powstanie sauna?

Rowan heuvel e S Pe2 Emr E unsplash

Tyskie dni trzeźwości. Bezpłatne dyżury terapeutów

Erwan hesry ffyp G Iy5r Os unsplash

Nad Tychami przelecą wojskowe statki powietrzne!

Rozbudowa Gemini Park Tychy

Centrum handlowe Gemini Park Tychy rośnie w oczach

Wypadek na DK1

Szczegóły piątkowego wypadku na DK1 w Kobiórze

telefon

Ktoś w Tychach udaje policjanta?

Centrum handlowe Gemini Park Tychy

Gemini Park Tychy ogłasza nowego najemcę