Sopot – uzdrowisko na każdą porę roku

Zimą nietrudno o przeziębienie. Pandemia Covid-19 nie ułatwia sprawy. Nic więc dziwnego, że Polacy przykładają obecnie większą wagę do zdrowia, niż kiedyś. Aktywność fizyczna i zbilansowana dieta to z pewnością dobra decyzja, ale organizm potrzebuje również regeneracji, odpoczynku od codziennych czynności. Nie można tego zrobić w lepszym miejscu niż w Sopocie – uzdrowisku atrakcyjnym o każdej porze roku. Przekonajcie się.

Nadmorskie uzdrowisko

Sopot to nadmorskie uzdrowisko, które obowiązkowo trzeba odwiedzić. W przyszłym roku miasto będzie obchodzić 200-lecie tradycji kuracyjnych. Tak, okrągły jubileusz robi wrażenie. Za co Polacy uwielbiają Sopot? Piaszczyste plaże, zatopioną w zieleni architekturę XIX wiecznego kurortu, a także szereg miejsc pozwalających zrelaksować się i zadbać o własne zdrowie.

Sopocka Organizacja Turystyczna
Sopocka Organizacja Turystyczna

Wielu turystów ochoczo przechadza się po molo w Sopocie. Dlaczego? Spacer w głąb morza gwarantuje nie tylko piękne widoki, ale również jest to spora porcja zdrowia. Okazuje się, że im głębiej wchodzi się w morze, tym stężenie jodu jest większe (nawet dwukrotnie wyższe niż na plaży!). To dopiero początek zdrowotnych atrakcji, jakie oferuje miasto.

Złap oddech

Przebywając w Sopocie, należy wybrać się do Parku Południowego i odpocząć przy jednym z grzybków solankowych. Sopocka solanka jest do nich dostarczana bezpośrednio ze Zdroju Św. Wojciecha, znajdującego się aż 800 metrów pod ziemią. Ma ona taką samą zawartość soli, co Morze Czerwone i jest cennym źródłem potasu, jodu, magnezu. Bogactwo minerałów znajdujących się w solankowym aerozolu polepsza pracę nerek, wątroby, poprawia przemianę materii, a przede wszystkim wzmacnia odporność organizmu.

Skorzystanie z tężni solankowej, zlokalizowanej w Parku 34, to także dobra opcja dla zdrowia, przede wszystkim sposób na poprawę problemów z drogami oddechowymi, tarczycą i ciśnieniem, a także na alergię czy astmę. Chętnie odwiedzają ją też osoby borykające się z bólami reumatycznymi. Z miejsca czują ulgę.

Sopocka Organizacja Turystyczna
Sopocka Organizacja Turystyczna

Solankę warto także wypić, ale tylko w formie rozcieńczonej. Najlepszym do tego miejscem jest Pijalnia Wód Solankowych, działająca na najwyższym piętrze Domu Zdrojowego.

Zdrowie i regeneracja

Oprócz inhalacji czy spożywania solanki, można się w niej wykąpać, to prawdziwe remedium dla osób borykających się z różnymi chorobami skóry. Z kąpieli solankowych można skorzystać np. w:

Pełny wykaz miejsc, które warto odwiedzić znajduje się TUTAJ. Sopockie sanatoria oferują również wiele innych zabiegów zdrowotnych, takich jak: zabiegi w kriokomorze, hydroterapia, fizjoterapia (m.in. masaże lecznicze, kinesiterapia) czy fizykoterapia (m.in. laseroterapia, elektroterapia), a także rehabilitację po COVID-19.


Sopocka Organizacja Turystyczna
Sopocka Organizacja Turystyczna

Najmłodsi powinni zdecydować się na zajęcia prowadzone przez Fundację „Sport na Zdrowie”. Ich terapie chorób cywilizacyjnych pośród dzieci (m.in.: astmy, AZS, wad postawy, chorób neurologicznych) cieszą się dużym zainteresowaniem.

Beauty & chill

Nie od dziś wiadomo, jak ważna w życiu jest równowaga. W tym wypadku, warto postawić na zajęcia w plenerze, organizowane np. przez Sopot YOGA. Ćwiczenie na łonie natury ułatwia osiągnięcie wewnętrznego spokoju, kontrolę oddechu i jest po prostu dobre dla zdrowia.

Sopocka Organizacja Turystyczna
Sopocka Organizacja Turystyczna

Jeżeli ktoś pragnie zadbać o swoją urodę, powinien odwiedzić lokalne SPA, oferujące odprężające zabiegi dla ciała. Propozycje obiektów SPA z ofertą na najwyższym poziomie można znaleźć na https://visit.sopot.pl/zdrowie-i-uroda/#obiekty-spa

Sopot to miasto, które warto odwiedzić o każdej porze roku!

Sopocka Organizacja Turystyczna zaprasza!
WWW | FACEBOOK | INSTAGRAM | YOUTUBE