Spacer architektoniczny. W stronę nowoczesności: Osiedle D

Sobotnie letnie przedpołudnie warto spędzić wędrując wraz z Muzeum Miejskim po tyskich zakamarkach śladem architektury i urbanistyki lat 50. i 60. XX wieku.

MM Ty F 2200 3 019

Sobotnie letnie przedpołudnie warto spędzić wędrując po tyskich zakamarkach śladem tyskiej architektury i urbanistyki lat 50. i 60. XX wieku.
Przełom lat 50. i 60. XX wieku wyznacza istotny moment w rozwoju przestrzennym Tychów. Budowa miasta zbliżyła się wówczas do terenu planowanej dzielnicy śródmiejskiej, obejmując jej pierwsze fragmenty. Temu etapowi prac towarzyszyły również duże zmiany w architekturze i urbanistyce. Historyzujący styl socrealizmu ustępował na rzecz stylu modernistycznego – łączącego inspiracje realizacjami w państwach zachodnich z dostosowaniem do lokalnych uwarunkowań. Prowadzone były także doświadczenia z nowymi technologiami budowlanymi, w tym z systemami prefabrykacji, które zdominowały w tym czasie tyskie place budowy. Wymienione czynniki znalazły odzwierciedlenie w nowych formach i typach zabudowy, które zostaną przybliżone w trakcie spaceru.

  • prowadzi: Mateusz Miłoń
  • zapisy: Gabriela Oleksy, tel. 32 327 18 20–21, wew. 25, e–mail: g.oleksy@muzeum.tychy.pl
  • liczba uczestników ograniczona
  • wstęp wolny

więcej informacji: www.muzeum.tychy.pl

Chcemy, żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Dlatego, uczestnicząc w spacerze, zachowajmy środki ostrożności. Prosimy stosować się do wszystkich reguł bezpieczeństwa oraz komunikatów obsługi, a wcześniej zapoznać się z regulaminami - informują organizatorzy.