Spis Powszechny w Tychach. Zobacz, ilu tyszan się spisało

Urząd Miasta Tychy poinformował o "sukcesie" tyszan w Narodowym Spisie Powszechnym. Dzięki wysokiej frekwencji tyszanie będą mogli skorzystać z niespodzianki.

Fot. UM Tychy / Michał Janusiński
Osiedle A

Jak poinformował Urząd Miasta Tychy 89,49% mieszkańców wzięło udział Narodowym Spisie Powszechnym. Tychy zajęły pod tym względem 2 drugie miejsce w woj. śląskim i 8 w Polsce. Tyski magistrat zaznacza, że biorąc pod uwagę liczbę zameldowanych osób (prawie 119,5 tysięcy osób) spisało się 95% mieszkańców .

- Frekwencja wyniosła ponad 80 %, więc mieszkańcy będą mogli skorzystać z niespodzianki przygotowanej przez Miasto Tychy oraz Wodny Park Tychy. Od poniedziałku do piątku (4.10 - 8.10) mieszkańcy Tychów będą mogli skorzystać z drugiej godziny gratis w Wodnym Parku Tychy (strefa rekreacji). W weekend (9.10 -10.10) darmowa będzie trzecia godzina. - poinformowali tyscy urzędnicy.

O wyzwaniu i nagrodzie pisaliśmy w artykule: Co wspólnego ma Wodny Park Tychy ze spisem powszechnym?

Po co się spisywać?

Spisy powszechne to czas, kiedy państwo, zadając obywatelom kilka pytań, stara się zdiagnozować:

  • ilu nas jest
  • kim jesteśmy
  • jak żyjemy

Spisy powszechne obejmują całą populację ludności i mieszkań (w przypadku narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań) lub gospodarstw rolnych (w przypadku powszechnego spisu rolnego). Oznacza to, że dane uzyskiwane w wyniku spisu powszechnego pochodzą od wszystkich obywateli. Co jest istotne, w przypadku wielu cech demograficzno-społecznych, jak np. wyznanie, narodowość.

czytaj więcej:

Osiedle A Tychy

Wybierz Tyskiego Społecznika Roku 2021!

Romain dancre dopl SDELX7 E unsplash

Co wspólnego ma Wodny Park Tychy ze spisem powszechnym?

UM Tychy

Spisowa sobota w Urzędzie Miasta Tychy

Miasto Tychy

Wskaźnik urodzeń w Tychach znów ujemny

Tychy

Oceń tyskich urzędników. Wypełnij ankietę

BO 2022

BO 2022 - Lista wygranych projektów!

62 661350

Policjanci uświadamiali tyskich seniorów