Spisowa sobota w Urzędzie Miasta Tychy. Dla pierwszych osób upominki!

Wszystkie osoby, który chciałyby skorzystać z pomocy, by wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań, urzędnicy zapraszają na „Spisową Sobotę” w Urzędzie Miasta Tychy, 3 lipca 2021 r., w godzinach 9:00-14:00.

UM Tychy
- W Biurze Obsługi Klienta będą czekali na Państwa pracownicy, którzy pomogą się spisać. To doskonała okazja, by wybrać się na spacer, a jednocześnie dopełnić obowiązku spisowego. Jest to też jedna z ostatnich szansa żeby wziąć udział w loterii spisowej która trwa do 7 lipca 2021 roku – mówi Piotr Solik z Urzędu Miasta Tychy. - Dla pierwszych 10 osób przewidzieliśmy drobne, miejskie upominki.

Obowiązkowym spisem objęte są wszystkie osoby mieszkające obecnie w Polsce – także obcokrajowcy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 roku rozpoczął się 1 kwietnia 2021 roku. Spisać się można do 30 września 2021 roku.

Po co się spisywać?

Spisy powszechne to czas, kiedy państwo, zadając obywatelom kilka pytań, stara się zdiagnozować: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”. Spisy powszechne obejmują całą populację ludności i mieszkań (w przypadku narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań) lub gospodarstw rolnych (w przypadku powszechnego spisu rolnego). Oznacza to, że dane uzyskiwane w wyniku spisu powszechnego pochodzą od wszystkich obywateli. Co istotne, w przypadku wielu cech demograficzno-społecznych, jak np. wyznanie, narodowość