Spisowa sobota w Urzędzie Miasta Tychy. Dla pierwszych osób upominki!

Wszystkie osoby, który chciałyby skorzystać z pomocy, by wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań, urzędnicy zapraszają na „Spisową Sobotę” w Urzędzie Miasta Tychy, 3 lipca 2021 r., w godzinach 9:00-14:00.

UM Tychy
- W Biurze Obsługi Klienta będą czekali na Państwa pracownicy, którzy pomogą się spisać. To doskonała okazja, by wybrać się na spacer, a jednocześnie dopełnić obowiązku spisowego. Jest to też jedna z ostatnich szansa żeby wziąć udział w loterii spisowej która trwa do 7 lipca 2021 roku – mówi Piotr Solik z Urzędu Miasta Tychy. - Dla pierwszych 10 osób przewidzieliśmy drobne, miejskie upominki.

Obowiązkowym spisem objęte są wszystkie osoby mieszkające obecnie w Polsce – także obcokrajowcy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 roku rozpoczął się 1 kwietnia 2021 roku. Spisać się można do 30 września 2021 roku.

Po co się spisywać?

Spisy powszechne to czas, kiedy państwo, zadając obywatelom kilka pytań, stara się zdiagnozować: „ilu nas jest”, „kim jesteśmy” i „jak żyjemy”. Spisy powszechne obejmują całą populację ludności i mieszkań (w przypadku narodowego spisu powszechnego ludności i mieszkań) lub gospodarstw rolnych (w przypadku powszechnego spisu rolnego). Oznacza to, że dane uzyskiwane w wyniku spisu powszechnego pochodzą od wszystkich obywateli. Co istotne, w przypadku wielu cech demograficzno-społecznych, jak np. wyznanie, narodowość

czytaj więcej:

Osiedle A

Nagroda dla tyszan za udział w spisie

Scott graham OQM Zw Nd3 Th U unsplash

Spisowe wtorki w tyskim urzędzie miasta

Rob curran s UXXO3x PB Yo unsplash

Są już pierwsze wnioski o karę za odmowę udziału w spisie!

Romain dancre dopl SDELX7 E unsplash

Co wspólnego ma Wodny Park Tychy ze spisem powszechnym?

Pierwszy taki dach na tyskiej instytucji

Pierwszy taki dach na tyskiej szkole!

Zwyciężczynie Lady D.

Dwie tyszanki wyróżnione przez senatora RP

0001 UM00022

Sprawdź ilu Tyszan się spisało!