Spore zmiany ZTM w Tychach i Mikołowie. Pojawią się nowe linie i kursy

Część połączeń pojedzie częściej, część zmieni trasy, będzie też nowa linia okrężna po Mikołowie - to zmiany, które szykuje od soboty (25 listopada) w południowym „wycinku” aglomeracji Zarząd Transportu Metropolitalnego. Zmiany odczują głównii dojeżdżający do szkół i zakładów w Tychach, Mikołowie i Rudzie Śląskiej-Halembie.

ZTM zapewnia, że nowe rozkłady będą udogodnieniem dla pasażerów. Podróżujący dotychczas linią 82 z Tychów muszą się jednak liczyć z tym, że zniknie ona z miasta - zastąpi ją 982 odjeżdżająca z dworca w Mikołowie, która ma być sprzężona z busami 75 tak, by zapewnić wygodne przesiadki.

Drugą dużą zmianą jest uruchomienie w Mikołowie okrężnej linii 568 kurującej przez tamtejsze tereny przemysłowe. Oprócz tego inaczej pojadą M18, 75 (zwiększy się liczba kursów, które będą lepiej skoordynowane z M18 i 268), 245 (pojedzie także w dni wolne, a w dni robocze obsłuży dodatkowe kursy) i 268 (zmodyfikowana trasa i zwiększona liczba kursów).

O reorganizację zawnioskował do ZTM samorząd Tychów.

Naszym celem jest zapewnienie jak najlepszej obsługi komunikacyjnej dla młodzieży z innych gmin, uczącej się w Tychach oraz zachęcanie pracowników do wybrania Tychów, jako miejsca pracy – mówi Hanna Skoczylas z tyskiego Urzędu Miasta.

Informacje o wszystkich wprowadzanych zmianach i mapy nowych tras zostały opublikowane na stronie ZTM w zakładce „Komunikaty”. W sobotę (25 listopada) oraz w poniedziałek (27 listopada) w 5 lokalizacjach pomocą będą służyć również informatorzy; codziennie przez całą dobę czynna jest także infolinia 800 16 30 30.

Autobus PKM Tychy

Może Cię zainteresować:

Nowy przystanek w centrum Tychów - zmiana rozkładów niektórych linii

Autor: Redakcja

19/10/2023

Autobusy ZTM

Może Cię zainteresować:

Nowa linia ZTM połączy Tychy i Mikołów z Rudą i Bytomiem

Autor: Arkadiusz Korejwo

20/09/2023

Autobus wodorowy w Koninie

Może Cię zainteresować:

Metropolia rezygnuje z autobusów na wodór. Orlen za dużo chciał za paliwo

Autor: Michał Wroński

22/09/2023