Spotkania policjantów z dziećmi w ramach akcji "Bezpieczne lato w Tychach"

Małe błędy popełniane przez małe dzieci mogą mieć ogromie konsekwencje w ich życiu. O tym w jaki sposób unikać zagrożeń oraz jakich zasad bezpieczeństwa przestrzegać dowiedzieli się najmłodsi podczas spotkania pod nazwą „Bezpieczne lato w Tychach”.

Bezpieczne lato w Tychach

Policjanci z Tychów wspólnie z Urzędem Miasta w Tychach oraz Fundacją Rozwoju Ekonomii Społecznej Tychy rozpoczęli wakacyjny cykl spotkań pod nazwą „Bezpieczne lato w Tychach”.

Ideą przedsięwzięcia jest edukacja najmłodszych w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Małe błędy popełnione przez małe dzieci mogą mieć ogromne konsekwencje. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo tych najmłodszych obywateli dzielnicowi przekazywali im zasady bezpiecznej zabawy między innymi w domu i na placu zabaw.

Dzieci wiedzą też, że nie powinny bez zgody rodziców np. jeść słodyczy ponieważ tabletka może być łudząco podobna do ulubionego cukierka, a jej połknięcie może stanowić już zagrożenie dla życia lub zdrowia. Maluchy dowiedziały się jak obronić się przed atakiem groźnego zwierzęcia, a także jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą.

Policjanci rozdawali dzieciom książeczki przygotowane w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz kolorowanki nawiązujące do bezpiecznych zachowań. Funkcjonariusze poruszyli także temat związany z bezpieczeństwem na drodze przekazując maluchom opaski odblaskowe. W ramach kolejnych działań profilaktycznych planowane są kolejne spotkania z dziećmi.

Cykl spotkań z Policją

  • 28.07.2021 – plac zabaw przy ul. Żwakowskiej 65
  • 04.08.2021 – plac zabaw, ul. Kopernika 2
  • 11.08.2021 – plac zabaw, ul. Kopernika 42

Wszystkie spotkanie odbędą się o godzinie 11:00