Spotkanie z architektami Stadionu Miejskiego Tychy. Cykl spotkań „Czas na architekturę”

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na „Architektoniczny wymiar sportu – Stadion Miejski Tychy” – spotkanie z architektami tyskiego stadionu Andrzejem Wiszowatym i Marcinem Kulpą.

UM Tychy
Original 12

Już w czwartek 13 stycznia o godzinie 18.00 odbędzie się trzecie spotkanie z cyklu „Czas na architekturę”. Spotkanie będzie poświęcone jednemu z najważniejszych obiektów sportowych w Tychach.

– O zagadnieniach związanych z projektowaniem tyskiej areny opowiedzą jej twórcy: Andrzej Wiszowaty i Marcin Kulpa – generalni projektanci w biurze architektonicznym Perbo–Projekt, pracownicy dydaktyczni Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz autorzy i współautorzy licznych realizacji z zakresu architektury sportowo–widowiskowej (m.in.: Hale Tauron Arena w Krakowie i Podium w Gliwicach, Stadiony Miejskie w Łodzi i Krakowie) – informują organizatorzy.

Architektura otacza nas nieustannie – zaspokaja nie tylko potrzeby materialne, ale i duchowe. Traktujemy ją w naturalny sposób użytkowo, częstokroć nie doceniając wielości jej znaczeń oraz roli jaką odgrywa w kształtowaniu naszego poczucia estetyki. „Czas na architekturę” to cykl spotkań traktujących o sztuce projektowania, organizowania i kształtowania szeroko pojętej przestrzeni. Wspólny mianownik kolejnych odsłon cyklu stanowią wątki tyskie – dodają organizatorzy.

Kiedy i gdzie?

  • miejsce: Tyska Galeria Sportu, ul. Edukacji 7
  • kiedy: czwartek 13 stycznia 2022 r., godz. 18.00 – 20.00
  • goście: Andrzej Wiszowaty i Marcin Kulpa
  • prowadzi: Mateusz Miłoń
  • zapisy (liczba uczestników ograniczona): 887 450 212 (także SMSem), g.oleksy@muzeum.tychy.pl
  • wstęp wolny