Spotkanie z Szymonem Bobrowskim. Tury Kultury w tyskiej Mediatece

Miejska Bibliotek Publiczna w Tychach zaprasza na spotkanie z aktorem teatralnym i filmowym - Szymonem Bobrowskim. Na spotkanie obowiązują zapisy.

MBP Tychy
Szym

Szymon Bobrowski zadebiutował jeszcze przed ukończeniem studiów na Wydziale Aktorskim rolą w Małym Księciu (1994 rok). Później jako aktor teatralny współpracował z wybitnymi reżyserami, m. in. Krzysztofem Warlikowskim, Barbarą Sass, Juliuszem Machulskim i Zbigniewem Zapasiewiczem. Stworzył wiele ról w Teatrze Telewizji oraz Teatrze Polskiego Radia.

Na ekranie zadebiutował w 1995 roku rolą w filmie „Kamień na kamieniu”, a karierę rozwijał grając w filmach: „Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową”, „Samotność w sieci”, „Róża”, „Powidoki”, „Karol. Człowiek, który został papieżem”. W swoim dorobku ma także role serialowe: „Na dobre i na złe” (rola psychologa Huberta Kozińskiego), „Magda M.” (rola prawnika Bartka Malickiego), „Odwróceni” (rola gangstera Skalpela), „Lekarze” (rola lekarza Piotra Wanata), „Twarzą w twarz” (rola policjanta Marcela Jaworskiego), „Chyłka” (rola prawnika Artura Żelaznego).

Kiedy i gdzie?

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

al. marsz. J. Piłsudskiego 16

Data: 15.12.2021

Godzina: 18:00

Wstęp wolny

Na spotkanie obowiązują wejściówki dostępne od 24 listopada w Dziale Muzycznym i Książki Mówionej (al. Piłsudskiego 16, tel. 32 438 04 75)