Stadion Śląski nagrodzony na Gali Mistrzów Sportu. Chełstowski odebrał nagrodę

87. plebiscyt "Przeglądu Sportowego" przyniósł wyróżnienie dla Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Odbywające się w Chorzowie w maju Drużynowe Mistrzostwa Europy Silesia 2021 zostały wybrane imprezą roku.

Gala mistrzow chelstowski

Najważniejszym rozstrzygnięciem sobotniej Gali Mistrzów Sportu było zwycięstwo Roberta Lewandowskiego w rywalizacji o tytuł Sportowca Roku. Drugie miejsce zajęła młociarka Anita Włodarczyk, a trzecie - żużlowiec Bartosz Zmarzlik. W plebiscycie przyznano także nagrody specjalne i jedna z nich pojechała na Śląsk. Stadion Śląski, będący dziś najważniejszą lekkoatletyczną areną w Polsce, został wyróżniony statuetką dla Imprezy Roku, którą uznano Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce (European Athletics Team Championships Silesia 2021).

Majowe zawody udało się rozegrać w Chorzowie z udziałem publiczności - z trybun stadionu mogło śledzić je 7600 osób. Polska obroniła w nich tytuł mistrzów Europy.

- Województwo Śląskie stało się stolicą Królowej Sportu, a Stadion Śląski - Narodowy Stadion Lekkoatletyczny jej wizytówką - powiedział Jakub Chełstowski, który odbierał nagrodę dla Imprezy Roku.

W tym roku, oprócz nagrodzonej imprezy, w Chorzowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Sztafetach (World Atheltics Silesia Relays 21), a także dwa memoriały: Janusza Kusocińskiego i Kamili Skolimowskiej. W roku 2023 drużynowe zawody również zostaną rozegrane w Chorzowie. Najważniejsze wydarzenie najbliższych lat to jednak organizacja Mistrzostw Europy w roku 2028.

czytaj więcej:

Otmala

Niezapomniane chwile Tomali. Jego medal kupił Lewandowski

107976

PZHL i Śląsk grają razem. Czym jest Śląski Dom Hokeja?

Chelstowski karamarinov umowa

European Athletics odbędzie się na Śląsku

Półmetek Jakuba Chełstowskiego

Tyszanin od 2,5 roku kieruje województwem....

Konfetti na stadionie

Popis polskich lekkoatletów na MŚ w sztafetach

Zespół Leepy

Faworyci tyskiej publiki w plenerze na Paprocanach

Skibicki kacper gks tychy

Talent z Legii Warszawa trafił do GKS-u Tychy