Straż i urzędnicy sprawdzają kotły grzewcze w domach w Tychach

Tyska straż miejska wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta prowadzą akcję sprawdzania kotłów grzewczych na paliwo stałe w domach jednorodzinnych. Kontrole mają związek z obowiązującym prawem antysmogowym.

UM Tychy
Domy w Tychach
Domowe kotłownie będą sprawdzane pod kątem zgodności z normami i terminami wymiany uchwalonymi w tak zwanej śląskiej uchwale antysmugowej. Sprawdzana jest jakość paliwa stałego - w wypadku drewna jego wilgotność. Kontrolowane są między innymi budynki, które w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków wykazują pozaklasowe źródło ciepła.

Kontrolerzy przyjrzą się też, czy wokół kotłów nie stoją rzeczy które mogłyby posłużyć jako nielegalny opał (np. lakierowane płyty meblowe, suche odpady).

W przypadku, gdy urzędnicy nie znajdą żadnych nieprawidłowości, poinformują o terminie wymiany kotła i umieszczą na nim naklejkę-przypominajka.

Kontrole odbywają się na mocy obowiązujących ustaw - o odpadach i o prawie ochrony środowiska - oraz uchwały sejmiku wojewódzkiego o ograniczeniach w spalaniu paliw stałych (uchwała antysmugowa) oraz towarzyszących im uchwał. I procedur.

Trolejbus linii D w Tychach

Może Cię zainteresować:

D-tka dojedzie dalej. Zmiana kursu trolejbusu na tyską „strefę”

Autor: Arkadiusz Korejwo

04/03/2024

Szpital Megrez, Tychy

Może Cię zainteresować:

Dietetyk dostępny dla wszystkich - nowy projekt tyskiego szpitala

Autor: Redakcja

22/02/2024

Zazieleniony plac Baczyńskiego - wizualizacja

Może Cię zainteresować:

„Nowy zielony ład” na Baczyńskiego w Tychach. Mniej bruku, więcej drzew

Autor: Arkadiusz Korejwo

19/02/2024