Świąteczne oświetlenie Tychów! Zobacz miejskie iluminacje

W Tychach zamontowano świąteczne oświetlenie. Koszt tegorocznego oświetlenia miasta wyniósł ponad 650 tysięcy złotych. Zobacz w galerii pod artykułem jak wyglądają tyskie iluminacje!

Na początku grudnia 2021 r. skończył się montaż zimowego i świątecznego oświetlenia Tychów. Jak każdego roku na Placu Baczyńskiego w Tychach przyozdobiona została fontanna. Na samym placu pojawiła się choinka oraz sanie z reniferem. Świąteczne dodatki pojawiły się też na latarniach wokół placu.

Ponad 650 tysięcy złotych na oświetlenie

Urząd Miasta poinformował, że kwota jaka została wygospodarowana z budżetu miasta na tegoroczne oświetlenie wynosi 500 tysięcy złotych. Miejski Zarząd Ulic i Mostów, który jest jednostką organizacyjną Miasta Tychy wydał około 158 tysięcy złotych na przyozdobienie 11 tyskich rond i jednego skrzyżowania. Łącznie na oświetlenie z miejskiego budżetu zostanie wykorzystane 658 tysięcy złotych. Jak zapewnia tyski urząd większość z montowanych dekoracji, można było zobaczyć podczas ubiegłorocznych świąt, pojawiły się też nowości.

Zobacz jak wyglądają tyskie iluminacje

czytaj więcej:

Patrol z Mikołajem

Mikołaj wraz z policjantami patrolował Tychy!

Ozdobyswieta

Miasto Tychy montuje specjalne oświetlenie

JRG w Bieruniu

W Bieruniu powstanie JRG Państwowej Straży Pożarnej

Original

Tyszanie i strażnicy miejscy pomagają osobom bezdomnym

Lodowisko

Lodowiska sezonowe w Tychach otwarte!

L 3

Skrzyżowanie przy „budowlance” już przejezdne

Pomoc dla Nowa Biała

Tyscy strażacy pomogli OSP Lędziny