Święto Miasta Tychy w 2022 roku. Wracają wydarzenia z zeszłego roku

Urząd Miasta Tychy i Miejskie Centrum Kultury informują, że zamiast dwudniowej formuły Święta Miasta przygotowano dwa cykle muzyczne dla mieszkańców.

Święto Miasta Tychy

Wraca znany z 2021 roku format. Nad tyskie Paprocany wracają Muzyczne Wieczory nad Jeziorem, czyli letni cykl koncertów z muzyką na żywo. Będą odbywać się w każdy piątek wakacji, na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany. – Program został ułożony w zgodzie z przyświecającą cyklowi ideą chilloutu i relaksu – informują urzędnicy.

- Wyjątkowy klimat wieczorów zapewnia nie tylko piękna sceneria w postaci zachodów słońca odbijających się w tafli jeziora, ale również całe spektrum muzycznych gatunków – mówi Małgorzata Król, dyrektor MCK w Tychach.

Cotygodniowe koncerty w parku pod „żyrafą”

Jak informują urzędnicy Wakacyjny Muzycznik to propozycja koncertów muzyki kameralnej o zróżnicowanej tematyce i edukacyjnym charakterze. Cykl skierowany jest do dzieci i rodzin spędzających czas wakacyjny w mieście.

- Będzie odbywać się w plenerze, w Parku Miejskim Solidarności w formie cotygodniowych niedzielnych spotkań z muzyką i oprawą słowną. Uzupełnieniem koncertów będą animacje odbywające się bezpośrednio po koncertach, dzięki czemu całość spotkań będzie stanowić przemyślany i oryginalny sposób na spędzenie rodzinnego czasu i przy okazji zdobycie wiedzy muzycznej – dodaje dyrektor MCK.

Dodatkowo 2 lipca 2022 r. na Dzikiej Plaży miasto planuje zorganizować plenerową imprezę: Etno Dzika Plaża Tychy - utrzymana w klimacie muzyki folk, ukazująca szerokie możliwości interpretacji tego gatunku muzyki.

Jak udało nam się ustalić, na Stadionie Miejskim w Tychach na ten rok nie ma zaplanowanych wydarzeń muzycznych.