Święto Wojska Polskiego 2022 w Tychach. Piknik wojskowy na placu pod „Żyrafą”

Z okazji Święta Wojska Polskiego w Parku Miejskim Solidarności w Tychach odbędzie się piknik. Podczas wydarzenia będzie można m.in. obejrzeć sprzęt wojskowy, czy zjeść grochówkę.

MCK Tychy
Święto Wojska Polskiego Tychy

Ministerstwo Obrony Narodowej wraz z Wojskiem Polskim od 13 do 15 sierpnia zaplanowało w całym kraju obchody Święta Wojska Polskiego. Tegoroczne obchody odbędą się pod hasłem „Weekend z wojskiem”. W Tychach obchody odbędą się w sobotę, 13 sierpnia 2022 r., o godzinie 13.00 na placu pod „Żyrafą”.

Podczas pikniku w Tychach będzie można odwiedzić punkty promocyjne i rekrutacyjne, m.in.: Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tychach, Jednostki Wojskowej Komandosów, 5 Pułku Chemicznego, 18. Batalionu Powietrznodesantowego, 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Będzie można rozpocząć karierę jako żołnierz i złożyć wniosek o powołanie do służby. Wojskowe Centrum Rekrutacji będzie zachęcać do dołączenia do nowej formuły służby – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Każdy będzie mógł sprawdzić, co proponuje Wojsko Polskie.

Podczas tyskiego pikniku będzie można obejrzeć występ Zespołu Mażoretek „Fantazja”, który działa od 2008 roku przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Ogrodzieńcu. Mieszkańcy będą mogli też obejrzeć wystawę tematyczną zorganizowaną przez Muzeum Śląskiego Września 1939 z Tychów. Ponadto, w programie będą: konkursy z nagrodami, m.in. konkurs wiedzy wojskowej, konkursy strzeleckie na trenażerach, maskowanie twarzy dla najmłodszych i wiele innych atrakcji.

Plan obchodów Święta Wojska Polskiego w Tychach

  • 13.00 – uroczysta msza święta za Ojczyznę i żołnierzy w kościele pw. św. Marii Magdaleny
  • 14.00 – otwarcie pikniku przez Szefa WCR w Tychach i władze Miasta
  • 14.00 – 18.00 – piknik wojskowy pod hasłem „Zostań Żołnierzem RP. Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa” – pokazy ciężkiego sprzętu wojskowego, wystawy, stoiska promocyjne i rekrutacyjne, występ Zespół Mażoretek „Fantazja”, koncert orkiestry wojskowej, wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich, konkursy i zabawy.
  • 15.00 – poczęstunek wojskową grochówką
  • 18.00 – zakończenie pikniku