Sylwestrowe ekscesy w Tychach - podpalenia i drogowy pościg za 83-latkiem

Sylwester w Tychach przebiegł względnie bezpiecznie - odnotowano stosunkowo niewiele zakłóceń porządku i poważnych wypadków. Doszło jednak do kilku groźnych zdarzeń na drogach oraz pożarów wywołanych fajerwerkami.

112tychy.pl
112 sylwester 2022 2023 tychy pożar

Noworoczne zabawy są niestety dla niektórych pretekstem do różnych drogowych i ulicznych ekscesów wywołanych brawurą (podsycaną używkami), nieumiejętnym igraniem z łatwopalnymi materiałami albo - co gorsza - złośliwością i żądzą destrukcji.

Ciężko orzec co kierowało tymi, którzy doprowadzili do podpalenia naczepy TIR-a na parkingu przy Piłsudskiego 20. Służby zostały do niej wezwanie niedługo po północy. Około godziny pierwszej strażacy musieli też gasić płonącą altanę śmietnika przy Myśliwskiej 14 - w pożarze ucierpiał też zaparkowany obok samochód.

Już w sylwestrowe popołudnie pogotowie ratunkowe otrzymało fałszywy alarm, że na boisku na osiedlu M znajduje się ktoś potrzebujący pilnej pomocy. Wygłupy spowodowały, że karetka ugrzęzła na rozmiękniętej ziemi i musiała wzywać na pomoc odpowiedni wóz holowniczy.

Do kuriozalnego zdarzenia doszło z samego rana - około godziny 8:20 na Harcerskiej w rejonie skrzyżowania z Borową doszło do potrącenia 82-latka przez starszego o rok kierowcę seata. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia, ale będący świadkiem kierowca volkswagena ruszył za nim i razem z policjantami zablokowali sędziwemu mężczyźnie ucieczkę. Przechodzień nie nabawił się co prawda obrażeń, za to pozbawiony skrupułów starszy pan stracił prawo jazdy i czeka go sprawa karna.

112tychy.ply/ak