Synoptyczna prognoza pogody na najbliższy tydzień. Sprawdź!

IMGW prognozuje, że od wtorku do piątku 6 - 9 lipca 2021r., nad Polskę będzie napływać upalne powietrze zwrotnikowe. Stopniowo, od południowego zachodu, zacznie wzrastać maksymalna temperatura powietrza, osiągając najwyższe wartości w czwartek.

Prognoza

Od wtorku do piątku, nad Polskę będzie napływać upalne powietrze zwrotnikowe. Stopniowo, od południowego zachodu, zacznie wzrastać maksymalna temperatura powietrza, osiągając najwyższe wartości w czwartek. Na Śląsku Górnym i Opolskim temperatura osiągnie wówczas 33°C. Od czwartku na północy i zachodzie, a w piątek już w całym kraju, przelotne opady deszczu i burze.

W sobotę zmiana pogody, w całym kraju przelotne opady deszczu i chłodniej.

Wtorek 6 lipca 2021r. pogodny na przeważającym obszarze kraju, tylko na północy jeszcze przelotne opady deszczu i lokalne burze. Napływ powietrza z południowego zachodu spowoduje wzrost temperatury do 30°C na Śląsku Dolnym i Opolskim, na pozostałym obszarze temperatura przekroczy 25°C.

W środę i czwartek 7 i 8 lipca 2021r utrzyma się upalna wyżowa aura i temperatura na obszarze niemal całego kraju osiągnie i przekroczy 30°C. Chłodniej będzie na wybrzeżu, tam od 21°C do 25°C. Najcieplejszy będzie Śląsk Górny i Opolski, gdzie w czwartek temperatura sięgnie do 33°C. Powietrze będzie wilgotne, stąd też na północy i zachodzie kraju wystąpią przelotne opady deszczu i burze.

W piątek 9 lipca, od zachodu, nasunie się niż z frontami atmosferycznymi, co przyniesie zmianę pogody. Upalne powietrze pozostanie jeszcze na wschodzie i w centrum kraju, tu temperatura osiągnie 32°C; chłodniej będzie nad morzem i na zachodzie, od 21°C do 25°C. Przemieszczający się przez Polskę niż z frontami przyniesie także burze z intensywnymi opadami deszczu, porywy wiatru do 75 km/h oraz lokalnie grad.

Koniec tygodnia 10 i 11 lipca 2021r. (sobota i niedziela) już chłodniejsze z temperaturą kształtującą się w przedziale od 23°C do 28°C. W sobotę jeszcze sporo opadów i możliwe na wschodzie kraju burze, ale niedziela już pogodna, tylko gdzieniegdzie na północy kraju popada deszcz.