Szczegóły odnalezienia zaginionej 63-latki w Tychach. Wypatrzono ją z drona!

Zaginięcie 63-letniej mieszkanki Tychów cierpiącej na zaniki pamięci mogło mieć tragiczny finał. Policjanci, podejrzewając, że kobieta zgubiła się w rozległym terenie leśnym, pełnym rozlewisk i bagien, zaangażowali w poszukiwania znaczne siły i specjalistyczny sprzęt poszukiwawczy.

35 664186

63-letniej kobieta z zanikami pamięci wyszła z domu w niedzielę w godzinach popołudniowych. Gdy nie wróciła do domu, Policja została powiadomiona o jej zaginięciu. Stróże prawa z Tychów niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania.

W ustalenie miejsca pobytu zaginionej zaangażowane były wszystkie patrole w mieście, a w szczególności policjanci Zespołu Poszukiwań KMP Tychy. Powiadomione zostały też jednostki ościenne. Policjanci sprawdzali miejsca, gdzie może przebywać kobieta oraz weryfikowali każdą informację mogąca pomóc w jej odnalezieniu. Wiadomo było, że 63-latka wyszła w koszuli nocnej, na której miała mieć założoną niebieską kurtkę.

W związku z podejrzeniem, że kobieta oddaliła się w kierunku lasu, a jego teren jest bardzo rozległy i pełen podmokłych, grząskich terenów, policjanci zwrócili się o pomoc w poszukiwaniach do jednostek Straży Pożarnej oraz Specjalistycznej Grupy Ratowniczej z psem poszukującym osób żywych.

Ponadto mundurowi nawiązali kontakt z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach, aby wykorzystać w poszukiwaniach drona z kamerą termowizyjną wysokiej rozdzielczości.

W poszukiwaniach uczestniczyło

  • 5 zastępów PSP/OSP – 30 strażaków wyposażonych w GPS, drony i quady,
  • Jednostka OSP Stare Bielsko z dronem,
  • Poszukiwawczo-ratownicza OSP Dąbrówka Mała z psem
  • 10 dzielnicowych,
  • 14 funkcjonariuszy referatu patrolowo-interwencyjnego KMP Tychy,
  • 12 funkcjonariuszy wydziału kryminalnego i wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z KMP Tychy.

Szczegóły poszukiwań

Policjanci rozłożyli siły na przeszukiwanie lasu i łąk, a drogi pożarowe i cieki wodne biegnące przez las były obserwowane przez drony.

W poniedziałek 12 lipca 2021 po godzinie 13.00 pilot policyjnego drona dostrzegł kobietę, która leżała w cieku wodnym i nie potrafiła samodzielnie się z niego wydostać. Niezwłocznie na miejsce zostali skierowani strażacy na quadach, którzy z dużym trudem wydostali uwięzioną kobietę z grząskiego terenu i udzielili jej pierwszej pomocy. Policjanci potwierdzili, że to zaginiona mieszkanka Tychów. Uratowana 63-latka przekazana pod opiekę załodze pogotowia, które przewiozło ją do szpitala. W wyniku wstępnego badania ratownicy stwierdzili u kobiety znaczną hipotermię.

Prawdopodobnie kilka godzin później wyczerpana 63-latka mogła całkiem osunąć się do wody i utonąć. Na szczęście pomoc przyszła na czas.

czytaj więcej:

Podziękowania dla tyskich policjantów

Seniorka wysłała do tyskich policjantów list

NZK u mężczyzny w Tychach

Śmierć mężczyzny przy restauracji w Tychach

Mika baumeister J5yo GZ Ldp SI unsplash

Tyska policja ostrzega przed cyberprzestępcami!

Cyberprzestępczość

Cyberprzestępczość w Tychach. Policja apeluje o ostrożność

Akcja profilaktyczna

Sprawdź co się działo w OW Paprocany!

Alexandre debieve H Re D Vli WJ7 U unsplash

Zaginiona 15-latka została odnaleziona!

Policja Tychy

Tyska policja poszukuje świadków zdarzeń drogowych