Szczepionki przeciwko Covid19 będą płatne? Minister zdrowia wyjaśnia

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapewnił, że do jesieni szczepionki przeciwko Covid19 będą darmowe.

1460x616 1

Szczepienia w Polsce, podobnie jak w innych krajach europy nie przebiegają wystarczająco sprawnie, dlatego rząd w ramach szerszej promocji szczepień m. in. ogłosił loterię szczepionkową, a także uruchomił w galeriach handlowych punkty szczepień.

Minister Adam Niedzielski powiedział, że to nie koniec działań na rzecz zachęcenia większej liczby osób do zaszczepienia.

Zaczynamy akcję dzwonienia do tych osób, które się jeszcze nie zaszczepiły. W najbliższym czasie zostanie wykonanych blisko milion połączeń. – Powiedział minister Niedzielski.

Czy szczepienia przeciwko Covid19 będą płatne?

Na konferencji prasowej w piątek 25 czerwca 2021r. szef resortu zdrowia powiedział, że decyzję na temat płatności za szczepienia będzie podejmował dopiero na jesieni. Zapewnił jednocześnie, że do tego czasu szczepionki w Polsce nadal będą darmowe.

Szczepienie jest ukierunkowane do naszych obywateli oraz do tych osób, które przebywają legalnie w Polsce. One również mają prawo być zaszczepionymi. Pod tym względem nasz system jest również otwarty na obcokrajowców – podkreślił minister zdrowia

Minister Adam Niedzielski stwierdził jednak, że może nastąpić zmiana w polityce szczepień. – Jeżeli chodzi o kwestię płatności za szczepienie - usługę bądź preparat - decyzję na ten temat będziemy podejmowali na jesieni. Być może szczepienie covidowe stanie się normalnie w trybie refundacyjnym dla pewnych grup bezpłatne – poinformował Niedzielski.